Tíz dolog, amiért igazán megéri egyetemistának lenni
Pár hét múlva kezdődik az őszi szemeszter az egyetemeken és főiskolákon. Összeszedtünk tíz olyan dolgot, ami igazán kellemessé teszi (majd) az egyetemi éveket.
Pár hét múlva kezdődik az őszi szemeszter az egyetemeken és főiskolákon. Összeszedtünk tíz olyan dolgot, ami igazán kellemessé teszi (majd) az egyetemi éveket.
Szép számmal kerültek születtek idén is olyan képek és kommentek, amin minden felvételiző elmosolyodik - hoztunk párat a legjobbakból.
Diákok és egyetemisták megosztották, mik azok a megjegyzések, kérdések, amiket folyton megkapnak a szüleiktől, nagyszüleiktől vagy az idősebb rokonoktól - ebből szemezgettünk, szerintünk nektek is ismerős lesz pár.
Véget értek az írásbeli érettségik, ezért elhoztuk nektek a szezon legemlékezetesebb - sőt mémmé vált - pillanatait.
Megint itt a vizsgaszezon, virágzanak a jótanácsfák is. Lássuk be, az érettségi előtt mindenkinek van pár jó ötlete - elhoztuk a "leghasznosabbakat".
Nem szokatlan, hogy egy héttel a vizsgák előtt az érettségizőben megnő tisztaságvágy (főleg, ha tanulni kéne), vagy egyre többször éheznek meg (szintén tanulás közben). Most összeszedtünk nyolc tünetet, amivel a legtöbb végzős találkozott már vagy találkozni fog a következő hetekben.
Arató András, azaz Hide The Pain Herold mérnök.
Hamarosan kezdődik a téli szünet, az egyetemistáknak ezzel együtt jön a vizsgaidőszak is.
Holnap délutántól hivatalosan is indul a idei őszi szünet, ez azt jelenti, hogy tíz napig nem kell reggel nyolcra suliba menni, nincs házi minden nap és egy kicsit végre lehet pihenni is. Összeszedtük azokat a pillanatokat, amiket mindenki átél az őszi szünet előtt, vagy alatt.
Egy ideje minden diáknak és tanárnak is csukott szemmel is megy a Zoom-belépés és a Google Classroom minden funkciója is fejből megvan. Szerencsére, ma nincs kötelező online oktatás az iskolákban, de nosztalgiázni sosem árt.
"Nálatok van már fűtés?" - a tanévkezdés és az őszi szünet közötti hetekben általában (főleg a koronavírus megjelenése óta) sok szó esik arról, hogy melyik iskolában, osztályban több a hiányzó, hol van már fűtés és kik fagyoskodnak kabátban. Elhoztuk az október klasszikus, iskolafolyosón elcsípett beszélgetéseit.
Egy kicsit nosztalgiázva, de főleg örülve annak, hogy jelenléti oktatás van az iskolákban, hoztunk pár ikonikus mondatot a távoktatásból.
Egy idő után mindenki megtanulja, kinek szól a csengő, mennyit ér egy tesicucc és hogyan lehet alkudozni a tanárokkal (ha egyáltalán lehet).
Nem egyszerű tanárnak lenni, főleg akkor, ha a diákok értelmetlen kérdéseket tesznek fel az órán. Most összegyűjtöttünk pár olyan kérdést, amit biztosan minden tanár hallott már és biztosan minden diák megkérdezett már egyszer.
Tudjuk, milyen visszaülni két és fél hónap pihenés után az iskolapadba. Gondoljatok arra, hogy legalább nem vagytok egyedül a következő érzésekkel.
Van néhány olyan eszköz, ami nem hiányozhat egy gimis iskolatáskájából - mutatjuk, mit vigyetek mindenképp magatokkal!
A kolis élet egy semmivel össze nem hasonlítható, külön világ. Ha ti is kollégiumban laktatok vagy költöztök, ezeket a helyzetek bizonyára nem lesznek idegenek.
Az utóbbi napokban ismét hatalmasat megy Instán a videó, ti már láttátok?
Ha ti is idén felvételiztek, akkor ezeket a dolgokat biztosan ismeritek. Itt a lista, mivel tölti az idejét a legtöbb felvételiző a ponthatárok kiderülése előtt.
Pár nap, és véget ér a felvételi ügyintézés is, július 22-én pedig jönnek a ponthatárok. Mit éreznek most a felvételizők?