Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az oktatás nem túl kedvező helyzete, az "összeszerelő műhellyé válás" és az alacsony bérek is hozzájárultak ahhoz, hogy több ezer fős mérnökhiány alakult ki mára Magyarországon.
Míg 2022-ben a járműmérnök a harmadik legnépszerűbb mérnöki szaknak számított, az idei rangsorban lecsúszott a negyedik helyre, ugyanis a műszaki menedzser a tavalyi 7. helyről feljött a harmadikra. Mutatjuk, hogyan alakult az idei felvételiben a műszaki képzések népszerűségi listája.
Milyenek a ponthatárok a tíz legnépszerűbb műszaki alapképzésen? Mutatjuk, hány ponttal lehetett bekerülni gépészmérnöki, építészmérnöki vagy éppen műszaki menedzser képzésre.
Gépészmérnök, villamosmérnök vagy építészmérnöki szakra jelentkeztetek? Évek óta ezek legnépszerűbb egyetemi műszaki képzések, most megnéztük, hova jelentkeztek a legtöbben.
Gépészmérnöki, villamosmérnöki, vagy egyéb népszerű műszaki képzésre jelentkeztetek? Itt megnézhetitek, milyen ponthatárokat húztak idén a felsőoktatási intézmények.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara vezeti a műszakiképzéseket indító intézmények hallgatói rangsorát, a második helyen az egyetem Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2021 kiadvány.
Rossz trend folytatását mutatják, és az egész magyar gazdaság számára elszomorítóak az idei műszaki felsőoktatási felvételik eredményei – közölte az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetsége (EJMSZ).
Gépészmérnöki, villamosmérnöki, vagy egyéb népszerű műszaki képzésre jelentkeztetek? Itt megnézhetitek, milyen ponthatárokat húztak idén a felsőoktatási intézmények.
Kiugróan megemelkedtek az elmúlt években a keresetek a műszaki pályákon. Alig öt esztendő alatt szinte megduplázódtak a fizetések többek között a gépészmérnökök, a villamosmérnökök, illetve a mechatronikai mérnökök körében.
Magyarországon nem kevesebb, mint 6000 mérnök hiányzik a munkaerőpiacról, és egyelőre még nem látszik, honnan lehet őket pótolni. A műszaki szakokon ma még csak a felvételt nyert hallgatók 29 százaléka tanul, viszont a valós szükségletek miatt 40 százalék feletti létszám kellene.
Több mint 15 ezer diák műszaki és informatikai képzésekben tanul tovább a felsőoktatásban az idén felvettek közül - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az MTI-vel.
Már nem kell sokat várni az idei ponthatárokra. Mutatjuk, hogyan alakultak a tavalyi ponthatárok a társadalomtudományi, természettudományi, orvosi, bölcsész, informatikai, műszaki és gazdasági képzéseken. Itt vannak a statisztikák, hányan jelentkeztek és kerültek be végül, illetve milyen magasak voltak a ponthatárok.
Harminc év alatti építészek számára, szakmai tanulmányúton való részvételre írt ki pályázatot a Kortárs Építészeti Központ (KÉK), amely ezzel a fiatalok nemzetközi bemutatkozási és kapcsolatépítési lehetőségeit igyekszik segíteni.