250 ezer forint az átlagos albérletár Budapesten, hátrányban vannak a kutyával vagy macskával költözők
Meghaladták az albérletárak a negyedmillió forintos lélektani határt, egyre nagyobb ugyanakkor a fizetési hajlandóság.
Meghaladták az albérletárak a negyedmillió forintos lélektani határt, egyre nagyobb ugyanakkor a fizetési hajlandóság.
Még úgy is, hogy országos szinten némi csökkenés tapasztalható.
Több tényező is megnehezíti a bérbeadók és a lakáskeresők dolgát 2024-ben is.
Befektetési lehetőségnek sem utolsó, ráadásul az egyetemek vonzerejét is növelné, ha kellő mennyiségű diákspecifikus szálláshely épülne Európában.
A januári béremelés miatt nem csak Budapesten, országos szinten emelkedtek a bérleti díjak.
Budapest belvárosában akár az 1 millió forintot is elérhetik a négyzetméterenkénti lakásárak, de jelentős a drágulás vidéken is - derül ki egy friss felmérésből.
A Rentigo szerint a rezsiárak várható emelkedése fékezni fogja a bérleti díjak másfél éve tartó szárnyalását. Keresettebbek lesznek a kis lakások (ahol az átlagfogyasztás alatt marad a gáz- és az áramfelhasználás), és leértékelődnek majd a nagyobb lakások, amelyeket általában több egyetemista bérel közösen.
A felvételi ponthatárok kihirdetése után az albérletpiacon is egyre nagyobb lesz a mozgás, sok elsőéves kezdi el nézegetni a lakáshirdetéseket.
A drágulás 2022-ben is folytatódik majd – derül ki a Rentingo.com legfrissebb, albérletpiaci elemzéséből és előrejelzéséből.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 2018 végén lakbérfelmérést végzett. Az adatokból kiderül, a budapesti bérleti díjak pedig megközelítették az országos átlag másfélszeresét.
A fővárosban az idén 70 százalékkal többen érdeklődnek egy-egy hirdetés iránt, mint tavaly. Vagyis az albérletet kereső egyetemistáknak (is) azonnal le kell csapniuk a kiadó lakásokra – írja a Népszava.
Ahhoz, hogy egy fiatal fizetéséből lakást vegyen, Budapesten több mint kétszer annyi ideig, 8,5 évig kell dolgoznia észak-magyarországi társához képest, aki már 3,6 évnyi regionális átlagjövedelemből meg tud venni egy 60 négyzetméteres ingatlant - derült ki a Takarék csoport legújabb kutatásából.
Az egyetemek környékén villámgyorsan kiadják a legjobb albérleteket, így aki biztos a dolgában, jobban teszi, ha már a júliusi ponthatárhúzás előtt alaposan szétnéz a piacon.
Miután kiderült, kik kerültek be kollégiumba és kik nem, elindult a második roham az albérletekért.
A befektetői bevásárlásoknak köszönhetően az idén csaknem 10 százalékkal több kiadó lakás közül válogathatnak az egyetemisták a felvételi ponthatárok július végi megállapítása óta, ám az árak is hasonló nagyságrendben nőttek - írja a Népszava pénteki számában.
A fiatalok több mint fele még a szüleivel él, még az aktív keresők 43 százaléka is a mamahotel vendégszeretetét élvezi.
Az egyetemisták körében népszerű számos budapesti kerületben már 2-4 év közötti tartózkodás esetén jobban megérheti lakást vásárolni, mint bérelni - derül ki a Magyar Hírlap pénteki cikkéből, amely az úgynevezett Takarék Index friss elemzését idézte.
A diákok többet fizetnek az albérletért, mert nagyobb lakásokat bérelnek - állapítja meg az Otthon Centrum albérleti elemzése, amelyet szerdán juttattak el az MTI-hez.
Ennek ellenére mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak a szülőnek, aki saját lakást akar gyerekének az egyetemi évekre.
Budapesten már kétszer annyiba kerül egy lakás, mint a nyugati országrészekben.