Oktatási vészhelyzet van a világban - lassan egy éve vannak iskolabezárások
Szükségállapotot alakult ki az oktatásban az iskolabezárások miatt az UNICEF szerint.
Szükségállapotot alakult ki az oktatásban az iskolabezárások miatt az UNICEF szerint.
A járványügyi veszélyhelyzet meghosszabbításával még tovább használhatjátok ki a közlekedési kedvezményeket.
Tombol a járvány az iskolákban és az óvodákban, sorra zárnak az intézmények, viszont központi rendelkezés egyelőre nem született. Éppen ezért a szakszervezetek egymás után fordulnak a köznevelési államtitkársághoz, azt kérve, hogy az egyre súlyosbodó járványhelyzet miatt mihamarabb hozzanak döntést az iskolák ügyében.
Más országokban prioritást élveznek a tanárok az oltási rendben, Magyarországon ezt még a szakmai szervezetek többszöri nekifutásra sem tudták elérni.
Több budapesti és vidéki középiskolában törölték a szóbeli felvételi vizsgákat a fokozódó járványhelyzet miatt, erről az elmúlt napokban értesítették a szülőket és a diákokat. Máshol már korábban úgy döntöttek, hogy idén online szóbeliztetik a jelentkezőket, de a Radnóti-gimnáziumban például hagyományos felvételi lesz - igaz, a diákoknak FFP2-es maszkot kell majd viselniük.
Az iskola az Oktatási Hivatallal egyeztetve hozta meg a döntést, Horányi Gábor, az iskola igazgatója ma küldött emailt erről a szülőknek.
Az iskolai dolgozók többsége egyetért abban is, hogy az oktatási intézményeknek elöl lenne a helyük az oltási rendben - derül ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) legfrissebb felméréséből.
Egyre több iskolában rendelnek el rendkívüli szünetet a koronavírus miatt, megvannak az idei iskolahalasztási kérelmek eredményei, jön a közlekedési alapvizsga az általános iskolákban, a Magyartanárok Egyesülete szerint "nyolcvanéves visszalépés" az új magyarérettségi, folytatódik a modellváltási hullám, a héten is zajlottak az események az SZFE-n. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Arról nem is beszélve, hogy a megkérdezett gyerekek kétharmada boldog az iskolában, azonban a válaszadó 17 évesek 80 százaléka érzi úgy, hogy az oktatás nem készíti fel őket a jövőre.
Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője szerint elég lenne egy kéthetes periódus.
Az intézményben átcsoportosítják a tanítás nélküli munkanapokat, így digitális oktatás sem lesz.
A városban egyre jobban fokozódik a járványhelyzet és egyre több 14 év alatti betegszik meg, ezért Csach Gábor szerint jó lenne, ha 1-2 hétig inkább csak az vinné bölcsibe, óvodába, vagy iskolába a gyerekét, aki nem tudja megoldani az otthoni felügyeletet.
Már a negyvenhez közelít a koronavírus-fertőzés szövődményeiben elhunyt pedagógusok száma az országban – közölte az Eduline-nal a Pedagógusok Szakszervezete, amelynek alelnöke szerint ahhoz, hogy az iskolák a következő hetekben ne váljanak a járvány gócpontjaivá, sokkal gyorsabban kellene reagálni az első fertőzöttek megjelenésére. Cikkünkben az Emberi Erőforrások Minisztériumának kérésére helyreigazítást közlünk.
A miniszterelnökséget vezető miniszter a mai kormányinfón beszélt a tervekről és a döntésekről.
A héten több általános iskolában és óvodában is át kellett állni digitális oktatásra a megnövekedett esetszámok miatt. A kérdés: lesz-e nyitás márciusban?
Hétfőn több általános iskolából is arról érkezett hír, hogy az összes diáknak otthon kell maradnia, legalább egy hétig - írja a Telex.
A tanárnő ezzel a rendhagyó szalagtűzéssel szeretett volna örömet szerezni a tanírványainak.
Február 13-tól hétvégente oltják majd be azokat a tanárokat, akik személyes oktatásban vesznek részt.
A tanév meghosszabbításával járó plusz napokat a diákok a következő tanévben az őszi és téli szünetében kaphatják vissza.
Márciusig biztosan marad a távoktatás, ezért egyre több diákot, tanárt és szülőt foglalkoztatnak a közelgő érettségik körül gyűlő megválaszolatlan kérdések. A minisztérium sok kérdést kap politikusoktól is, a válasz azonban mindig ugyanaz.