Csak védettségi igazolvánnyal lehet bemenni az év legnépszerűbb tudományos programjára
Védettségi igazolvány mindenhol kell majd, de több helyszínen a maszkot is fel kell majd venniük azoknak, akik elmennek az idei Kutatók éjszakájára.
Védettségi igazolvány mindenhol kell majd, de több helyszínen a maszkot is fel kell majd venniük azoknak, akik elmennek az idei Kutatók éjszakájára.
A minisztérium szerint még sehol nem kellett egész iskolát bezárni a koronavírus-fertőzöttek miatt.
Egyelőre nem az egész egyetemen, csak néhány karon szigorítanak a járványügyi szabályokon.
A kisebb-nagyobb megszakításokkal másfél évig tartó online oktatás a diákokat, a szülőket és a tanárokat is megviselte, nem meglepő, hogy a koronavírus-fertőzöttek emelkedő száma miatt sokan már most attól tartanak, mi lesz, ha ismét a digitális oktatás váltja fel a személyes órákat. A kormány bizakodó, egyelőre a karanténba került osztályok ellenére sem tervez szigorítást.
Több általános iskolában jelent meg a koronavírus az elmúlt napokban, osztályoknak rendelnek el karantént. A tanárszakszervezet szerint egyelőre nincs ok pánikra, de oda kell figyelni és többet kell tesztelni.
Már a szülőket is tájékoztatták arról, hogy a Vörösmarty Mihály Ének-Zenei Nyelvi Általános Iskolában és Gimnáziumban kötelező lesz maszkot viselni.
Jövő héten visszatérnek az oltóorvosok az iskolákba, hogy beadják a második vakcinát a tanév elején koronavírus ellen beoltott diákoknak - közölték pénteken a koronavirus.gov.hu kormányzati oldalon.
Kötelezővé tette a maszkviselést a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a hallgatóknak az előadásokon és a szemináriumokon is fel kell venniük a maszkot. Nem ez az első egyetem, ahol szigorítottak a járványügyi szabályokon: az ELTE és a pécsi egyetem épületeiben is el kell takarni az orrot és a szájat.
Nem mindenki örül, ha az iskolaigazgatók az oltás mellett kampányolnak.
Egy járványügyi modell alapján idén ősszel az általános iskolákban több megbetegedés lehet a delta-variáns miatt.
Kérdés, hogy mennyien élnek majd az oltás lehetőségével, a várt roham ugyanis a 12-17 évesek körében is elmaradt.
Két hete kezdődött a tanítás, de már most sokan hiányoznak az iskolákból: leginkább köhögéssel, torokfájással, orrfolyással maradnak otthon.
A gyártó hamarosan indítja az engedélyeztetési eljárást.
Facebook-poszttal próbálja népszerűsíteni a maszkviselést a győri egyetem, ahol nem tették kötelezővé az orr és a száj eltakarását, de „ajánlják”. Eddig két egyetem döntött úgy, hogy a közösségi terekben és az előadótermekben is maszkot kell hordani.
A kormány nem tervezi az online átállást, hiszen azt szeretnék, ha "iskolák is működnének" - mondta a mai Kormányinfón Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter.
A jelenlegi szabályok szerint azokban az osztályokban, amelyekben a diákok az életkoruk miatt már kaphatnak koronavírus elleni oltást, nem lehet áttérni online oktatásra.
Kötelező a maszkviselés a folyosókon, a büfében, a lépcsőházban, egyedül az osztályteremben nem kell eltakarni az orrot és a szájat – több középiskolában ilyen járványügyi szabállyal indult az új tanév. Van, ahol az épületbe érkező szülőktől védettségi igazolványt kérnek, máshol a diákokon és a tanárokon, ott dolgozókon kívül senki nem léphet be az iskolába, legfeljebb előzetes engedéllyel. Változatos előírásokat találtunk a közép- és általános iskolák oldalán, némelyik jóval szigorúbb, mint a minisztériumi ajánlás.
Bár csak egy-egy fertőzött diákról tudni, az érintettek és az osztálytársaik is otthon maradtak.
Az Egyesült Királyság négy nemzetének tisztifőorvosai közös hétfői közleményükben javasolták, hogy a 12-15 éves korosztály egészséges tagjai is megkapják a koronavírus elleni oltás legalább egy dózisát.
A nyilvántartás szerint a 13 éves fiú Zalaegerszegen kapta meg az oltást; szülei azt mondják, a család 15 éve nem is járt a városban.