Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Sajtóértesülések szerint az osztrák kormány ma délelőtt bejelenti, hogy hétfőtől általános lezárást vezetnek be a koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt, az iskolák tíz napra távoktatásra állnak át.
Az eddigi adatok szerint a be nem oltott tanárok 19 százaléka továbbra sem adatná be magának a koronavírus elleni vakcinát – ez derült ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) felméréséből.
Egyre többen értik meg, hogy az a problémakör, amit a kötelező oltásról szóló rendelet okoz, nem azoknak a magánügye, akiket folyton lehülyéznek anélkül, hogy bármit tudnának az élethelyzetükről – mondta Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) országos választmányi tagja a kötelező oltás ellen szervezett mohácsi demonstráción.
Szerda este békés demonstrációt szerveznek pedagógusok Mohácson, így tiltakoznak a kötelező oltás ellen. Az egyik szervező az Eduline-nak azt mondta, van a környéken olyan iskola, ahol a dolgozók negyven százaléka nem oltatta be magát koronavírus ellen. Ha őket fizetés nélküli szabadságra küldik, komoly bajba kerülnek az intézmények, miközben – fogalmazott – „az oktatás lassan romokban van”.
November 15-ig az összes állami iskola dolgozója megkapta a koronavírus elleni kötelező oltásról szóló tájékoztatót, amelyből kiderült, hogy december 15-ig vagy január 31-ig kell-e beadatnia a vakcinát. Fontos: akit fizetés nélküli szabadságra küldenek, az után TB-t sem fizetnek majd.
November 18-án folytatódnak a tárgyalások a pedagógus-szakszervezetek és a kormány képviselői között. A múlt heti tárgyalás elmaradt, az Emberi Erőforrások Minisztériuma jelölt ki új dátumot.
Az év végére vagy 2022 elejére az 5-11 évesek is megkaphatják majd a koronavírus elleni oltást, tavaszra pedig várhatóan az öt év alattiak oltási vizsgálatainak is meglesznek az eredményei – mondta Havasi Katalin, a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke.
Több vidéki gimnáziumban és technikumban döntöttek a maszkhasználat bevezetése mellett az elmúlt napokban. Van olyan intézmény, ahol egyelőre csak a külsős látogatókra vonatkozik az előírás, máshol a diákoknak egész nap viselniük kell a maszkot.
A Magyar Rektori Konferencia elnöksége - a jelenléti oktatás folytatása mellett - a távolságtartás és kötelező maszkhasználat előírását javasolja a felsőoktatási intézményeknek.
Kötelezővé tette dolgozói számára a koronavírus elleni oltást a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, amely hibrid oktatásra tér át, online tartják meg az értékeléseket, a vizsgákat és a nyílt napot. A campuson emellett hétfő óta maszkot kell viselni.
A szigorú korlátozások bevezetése ellenére súlyosbodik a járványhelyzet az ukrán fővárosban, egyre több gyermek kerül kórházba koronavírus-fertőzéssel.
A kecskeméti Neumann János Egyetem dolgozói körében 90, a hallgatók között 71 százalékos az átoltottság, ezért további korlátozások bevezetését nem tervezik – közölte az intézmény.
November 4-e óta a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban is kötelező maszkot viselni – aki nem takarja el az orrát és a száját, nem használhatja a könyvtár szolgáltatásait. Ha tanulni mentek, ne hagyjátok otthon a maszkot.