Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Folyamatosan emelkedik azoknak az oktatási intézményeknek a száma, ahol intézkedni kellett a koronavírusos megbetegedések miatt – írja a Népszava az Emberi Erőforrások Minisztériumának adatai alapján.
Romániában a koronavírus-fertőzéstől tartó szülők kérésére hivatkozva sorra zárnak be az iskolák, amelyeknek a jelenlegi szabályozás szerint elvileg csak akkor kellene áttérniük a távoktatásra, ha a közösségben megjelenik a fertőzés.
„A koronavírus-járvány az egész világon hatással volt a gyerekek oktatására. Tartsuk nyitva az iskolákat” – ezzel a felhívással népszerűsíti a Facebookon a koronavírus elleni oltást a WHO európai irodája és az Unicef.
Az egészségügyi, szociális és a pedagógusi ágazat „mélységesen alulfinanszírozott”, pedig ez elmúlt másfél évben ez a három ágazat hozta a legnagyobb áldozatokat a pandémia elleni védekezésben – mondta a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke.
Több általános és középiskola diákjainak már a tanteremben is maszkot kell viselniük, így változtattak az intézmények járványügyi szabályaikon az elmúlt hetekben. Van, ahol csak az alsó tagozatosok kapnak "felmentést", máshol a tanároknak kell mérlegelniük a kockázatokat: ha nem lehet tartani a másfél méteres védőtávolságot, a saját órájukon kötelezővé tehetik a maszkviselést.
Egészségügyi vészhelyzetet és korlátozó intézkedéseket hirdettek Lettországban három hónapra pénteken a koronavírus gyors terjedése miatt. Az iskolák nem térnek át távoktatásra, de a diákoknak maszkot kell viselniük.
Cambridgeshire megyében megugrott a koronavírus-fertőzöttek száma, ezért a szakemberek a maszkhasználat mellett távolságtartásra is kérik az iskolák dolgozóit és diákjait.
Izraelben a még nem oltható korosztályokban a gyermekek tesztelésével próbálják helyettesíteni a koronavírus fertőzés miatti iskolai karantén-intézkedéseket - jelentette csütörtökön a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet.
Szigorítottak a horvát iskolákban: bármilyen gyanús tünet esetén kötelező a koronavírusteszt, a diákok csak negatív teszteredménnyel térhetnek vissza az osztályukba.
Romániában az adott település fertőzési rátájától függetlenül nyitva maradhatnak az iskolák, csak azokban az osztályokban, illetve intézményekben kell távoktatásra átállni, amelyekben koronavírus-fertőzést diagnosztizálnak.
Az elmúlt két hétben több budapesti és vidéki iskola szigorított járványügyi szabályain, és tette kötelezővé a maszkviselést a folyosókon, a mosdókban és a menzán – tudta meg az Eduline. Van, ahol nemcsak a koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt döntöttek így, hanem mert egyre több a felső légúti tünetek miatt hiányzó diák.
Több általános iskolában jelent meg a koronavírus az elmúlt napokban, osztályoknak rendelnek el karantént. A tanárszakszervezet szerint egyelőre nincs ok pánikra, de oda kell figyelni és többet kell tesztelni.
Jövő héten visszatérnek az oltóorvosok az iskolákba, hogy beadják a második vakcinát a tanév elején koronavírus ellen beoltott diákoknak - közölték pénteken a koronavirus.gov.hu kormányzati oldalon.
Kötelezővé tette a maszkviselést a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a hallgatóknak az előadásokon és a szemináriumokon is fel kell venniük a maszkot. Nem ez az első egyetem, ahol szigorítottak a járványügyi szabályokon: az ELTE és a pécsi egyetem épületeiben is el kell takarni az orrot és a szájat.