A minisztérium szerint alig néhány tucat iskolában állt át egy-egy osztály online oktatásra
Az iskolák két százalékában állt át egy-egy osztály digitális munkarendre koronavírus-fertőzés miatt.
Az iskolák két százalékában állt át egy-egy osztály digitális munkarendre koronavírus-fertőzés miatt.
Újabb vidéki városban döntöttek úgy, hogy nem teszik kötelező az önkormányi intézmények – így például az óvodák – dolgozóinak a koronavírus elleni oltást. Van, ahol kötelező oltás helyett kötelező tesztelést vezetnek be hétfőtől: csak az állhat munkába, akinek a gyorstesztje negatív.
Ukrajnában megkezdték felfüggeszteni azoknak a tanároknak a munkaviszonyát, akik november 8-ig nem oltatták be magukat koronavírus ellen - közölte hétfői sajtótájékoztatóján Viktor Ljasko egészségügyi miniszter.
Romániában az iskolák és óvodák 68 százalékában kezdődött újra a jelenléti oktatás hétfőn, a járvány negyedik hulláma miatt elrendelt kéthetes kényszerszünet után.
Újabb egyetem szigorított, a Soproni Egyetem hallgatóinak november 2-a óta kötelező a maszkviselés.
Az iskola egy dolgozójának pozitív lett a koronavírus-tesztje, erre az egész intézményt karanténba zárták. A gyerekek és a tanárok csak másnap reggel hagyhatták el az épületet.
A Budapesti Gazdasági Egyetem is úgy döntött, hogy hétfőtől szigorítanak a járványügyi szabályokon.
Ezt azt jelenti, hogy a román iskolások közel fele ismét online tanul majd jövő héttől.
Meghosszabbított őszi szünetet tartanak november 15-ig a szerbiai iskolákban, hogy megakadályozzák a koronavírus gyors terjedését a diákok között - jelentette be csütörtökön a járvány kezelésével megbízott válságstáb.
Az Oktatási Hivatal felvételi ügyfélszolgálatán is szigorítottak a járványügyi szabályokon – ha a keresztféléves felvételire jelentkeztek, és személyesen kérnétek segítséget a budapesti ügyfélszolgálaton, vigyetek magatokkal maszkot.
Újabb egyetemen kell maszkot viselniük a hallgatóknak és az oktatóknak.
Franciaország újabb megyéiben kell hétfőtől az általános iskolákban ismét maszkot viselni a koronavírus-járvány miatt. A jelenlegi 22 helyett 61-ben lesz érvényes a szabályozás a száz megyéből.
Debrecenben, Egerben, Siófokon, Kazincbarcikán sem kötelező beoltatniuk magukat az önkormányzati cégek és intézmények – például az óvodák és a bölcsődék – dolgozóinak. Siófokon ehelyett "extra táppénzt" kínálnak azoknak, akik kérik a vakcinát, Kazincbarcikán pedig már október végén kötelezővé tették az intézményekben a maszkviselést.
November 2-től újabb óvintézkedéseket vezetnek be a Debreceni Egyetemen, a maszkviselés és a kézfertőtlenítés mellett az egyetem vezetői arra kérik a dolgozókat, hogy a megbeszéléseket online tartsák.
Ellenzi a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a kormány döntését az állami iskolákban dolgozók kötelező oltásáról.
Egyre több egyetem szigorít járványügyi szabályzatán, novembertől majdnem az összes nagyobb felsőoktatási intézményben maszkot kell viselniük a hallgatóknak és az oktatóknak. Van, ahol nemcsak a maszkot tették kötelezővé, hanem - elővigyázatosságból - hibrid oktatásra álltak át.
Kötelezővé tették a koronavírus elleni oltást az állami iskolák és egyetemek, főiskolák dolgozóinak – ez volt a hét egyik legfontosabb oktatási híre. A maszkot újabb egyetem hallgatóinak kell felvenniük, és az óvodák is szigorítottak a szabályokon. Persze nemcsak a koronavírus-járvánnyal foglalkoztunk, többek között azt is megnéztük, melyek a legjobb vidéki gimnáziumok a HVG 2022-es rangsora alapján. A hét hírei.
Szigorított a járványügyi szabályokon a Pécsi Tudományegyetem, november 2-től az összes zárt térben kötelező maszkot hordani.
November 2-től a győri Széchenyi István Egyetemen is kötelező maszkot viselni, a hallgatókat pedig arra kérik, hogy egy online felületen jelezzék, ha megbetegedtek vagy karanténba kerültek.
Újra fel kell venni a maszkot a tömegközlekedésben - így döntött csütörtökön a kormány. A legtöbb egyetemen már eddig is el kellett takarni az orrot és a szájat, mostantól pedig a budapesti mozikban és színházakban is maszkot kell viselni, és sok könyvtárban is. Hol kell maszk, és hol nem? Utánajártunk.