2025-ben lesz az első teljeskörű történelem kompetenciamérés
A történelem tantárgy kompetenciamérés kísérleti feladatai több ízben meglepetést okoztak a Történelemtanárok Egyletének, erről az Oktatási Hivatalnak is levelet írtak.
A történelem tantárgy kompetenciamérés kísérleti feladatai több ízben meglepetést okoztak a Történelemtanárok Egyletének, erről az Oktatási Hivatalnak is levelet írtak.
Idén csak a második félévben kell országos mérésekre számítaniuk a felsőbb évfolyamosoknak.
A korábbiakhoz képest is jelentősen csökkentek a magyar tanulók pontszámai a legújabb kompetenciamérésben. Komoly veszélyt jelent a funkcionális analfabétizmus terjedése, amely nem csak az emberek magánéletére lehet hatással, de a gazdaságban is komoly károkat eredményezhet.
Július 26-án kiderült, hogy kiket vettek fel egyetemre, ugyanis kihirdették a ponthatárokat, közben pedig a 2023/24-es tanév rendjéről szóló tervezet is megjelent. Jelentősen csökkentek a magyar tanulók eredményei a kompetenciamérésen, emiatt nézeteltérés alakult ki a Miniszterelnökség és a civilszervezetek között. Mutatjuk, mik voltak a hét legfontosabb történései.
Válaszolt a Miniszterelnökség azokra a vádakra, miszerint a kormány az elmúlt 12 év alatt szinte semmit sem tett a diákok esélyegyenlőségéért.
Magyarán fiatalok tömegei aligha lesznek képesek betanított munkán kívül mást elvégezni.
Idén ősszel a kompetenciamérés történelemmel és digitális kultúrával is kiegészül. Az Oktatási Hivatal a Történelemtanárok Egylete érdeklődésére azt válaszolta, a mostani próbamérés során tesztelik a jelenleg még nem végleges feladatokat, ezért egyelőre gyakorlófeladatsort nem tudnak közzétenni.
Hiába a nyári szünet, az oktatás területén továbbra is zajlik az élet. Népszavazást kezdeményezhet a Pedagógusok Szakszervezete, a státusztörvény tárgyalásának árnyékában lemondott a köznevelésért felelős helyettes államtitkár, közben pedig a 2022-es kompetenciamérés eredményei is arra világítottak rá, hogy a diákok eredményei a legjobb esetben is csak stagnálnak. Mutatjuk, mik történtek június utolsó hetében.
A héten tette közzé a 2022-es kompetenciamérés eredményeit az Oktatási Hivatal. A matematika és szövegértés mellett diákok tudását a természettudományokból, a 6. és 8. osztályosokét pedig idegen nyelvekből; angolból vagy németből is felmérték, melyek célja annak a felmérése, hogy a tanulók elérik-e a tantervi követelményekben az egyes évfolyamok számára előírt Közös Európai Referenciakeret (KER) szerinti szinteket. Ez a 6. évfolyamon A1, 8. évfolyamon A2 szint, két tanítási nyelvű oktatásban pedig 6. évfolyamon A2, 8. évfolyamon pedig egy erős alapfokú tudásnak megfelelő B1-es szint.
Közzétette a 2022-es kompetenciamérés eredményeit az Oktatási Hivatal. Ez volt az első olyan mérés, amelyet digitálisan bonyolítottak le az iskolák. Az értékelő szerint vegyes eredmények születtek: javulás és romlás is egyaránt megfigyelhető, feltételezhetően az átállás és az online oktatás miatt. Most a természettudományi eredményeket mutatjuk meg.
Közzétette a 2022-es kompetenciamérés eredményeit az Oktatási Hivatal. Ez volt az első olyan mérés, amelyet digitálisan bonyolítottak le az iskolák, néhol meg is gyűlt vele a bajuk. Az értékelő szerint vegyes eredmények születtek: javulás és romlás is egyaránt megfigyelhető, feltételezhetően az átállás és az online oktatás miatt. Ebben a cikkünkben a matematika és szövegértés területek eredményeire koncentrálunk.
Közzétette a 2022-es kompetenciamérés eredményeit az Oktatási Hivatal. Az értékelő szerint az első digitális mérésen vegyes eredmények születtek, stagnálás, javulás és romlás is megfigyelhető bizonyos korcsoportok esetében, feltételezhetően a korábbi járványhelyzet és online oktatás miatt.
Elkezdődtek és véget is értek az általános iskolai beiratkozások, túl vannak az idei kompetenciaméréseken a hatodikos, nyolcadikos és tizedikes diákok, közben pedig tovább zajlik a vita a státusztörvényről és a pedagógusbérekről a kormány és a szakszervezetek között. Mutatjuk, mik történtek ezen a héten.
A napokban írták a hatodikos, nyolcadikos és tizedikes diákok az idei kompetenciaméréseket. Ennek örömére az elmúlt évek matek feladataiból válogattunk. Nézzük, ti hogyan teljesítenétek.
Többször is lefagyott és akadozott a rendszer, az eredmények pedig azóta sem nyilvánosak.
Most zajlanak az online kimeneteli mérések az iskolákban, a gyerekeknek stadionokról és brüsszeli utazásról szóló feladatokat kellett megoldaniuk.
Idén több új, országos méréssel bővül a diákok tanéve, jóformán alig lesz olyan évfolyam, ahol ne szerveznének "be- vagy kimeneti" méréseket.
Az új tanévben már a negyedikesek és az ötödikesek képességeit is felmérik majd az iskolában, négy magyar egyetem került fel a sanghaji felsőoktatási világrangsorra, nemzetközi versenyeken szereztek érmeket magyar diákok. A hét oktatási hírei közül szemezgettünk.
Az Oktatási Hivatal idén is összegyűjtötte, melyek azok az iskolák, ahol a kompetenciamérések alapján a tizedikesek jobb eredményeket értek el, mint az a szociális helyzetük alapján várható volna.
Nyilvánosságra hozta a 2021-es országos kompetenciamérés eredményeit az Oktatási Hivatal, amely a kiemelkedő teljesítményű iskolák listáját is közzétette. A következő általános iskolákban az átlagosnál nagyobb mértékben fejlesztik a diákok matematikai képességeit.