Szomorú dolog derült ki a diplomás kivándorlókról
A szakmunkások is gyakorta vállalnak külföldi munkát, de másként mint a diplomások.
A szakmunkások is gyakorta vállalnak külföldi munkát, de másként mint a diplomások.
A diákok kétharmada menne külföldre egy friss felmérés szerint.
A Lehet Más a Politika (LMP) által indított felmérés eddigi eredményei szerint a fiataloknak csak a tizenöt százaléka maradna mindenképpen Magyarországon, a tömeges kivándorlás az egyik legfontosabb probléma – mondta az ellenzéki párt ifjúsági szakszóvivője.
A tanulók közel fele külföldön képzeli el a jövőjét – mondta el az InfoRádiónak a Tárki vezető kutatója. A rövid és hosszú távú munkavállalás célországai elsősorban Ausztria, Németország és Nagy-Britannia.
Nem kaphatnak állást majd azok Angliában, akik nem beszélnek jól angolul – legalábbis a brit kormány tervei szerint. Ezzel akarják megfékezni a bevándorlást.
Hol érdemes asztalosnak vagy éppen női szabónak tanulni, mekkora szükség van külföldön a jól képzett szociális és egészségügyi dolgozókra, és mire számíthatnak a sofőrök? Összegyűjtöttük, amit a hiányszakmákról tudni érdemes.
Átlagosan havi ötvenezer forintból élnek a magyar egyetemisták és főiskolások, akik a szűkös anyagi lehetőségeik ellenére is pozitívan látják a jövőjüket, elhelyezkedési esélyüket - írta a Magyar Nemzet csütörtöki számában az Aktív Fiatalok Kutatócsoport felmérésére hivatkozva.
Bár a magyarok tisztában vannak vele, hogy a külföldi tanulmányok és munkavállalás itthon is jó ajánlólevél, mégis nagyon kevesen vágnak bele.
A Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) minden második hallgatója tanulmányai mellett is dolgozik, 73 százalékuk a tanulmányaihoz kapcsolódó területen. A főiskolások 49 százaléka azt tervezi, hogy a diplomázás után külföldön helyezkedik el, bár külföldi munkatapasztalattal csak 14 százalékuk rendelkezik.
Milyen nyelvvizsgát kérhetnek a külföldi munkaadók? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A külföldi állást vállaló orvosok száma csökkent, a más országban dolgozó ápolóké azonban nőtt 2011-hez képest - ez a nap infografikája.
A szülők fele külföldi munkavállalást is elképzelhetőnek tart gyermeke esetében – derül ki a Jobline Pályaorientáció...
Győr-Moson-Sopron, Pest és Fejér megyében könnyebb helyzetben vannak az álláskeresők, Szabolcs-Szatmár-Bereg...
Bizonytalanság, kishitűség és alacsony kockázatvállalási hajlandóság jellemzi a mai magyar fiatalokat - derül ki a...
A Budapesti Műszaki Egyetem végzős hallgatóinak 38 százaléka dolgozna szívesebben külföldön, mint Magyarországon, 13...
Az osztrák Iparszövetség támogatja a gazdasági kamara kezdeményezését, hogy a magas munkanélküliséggel küzdő...
A munkanélküliség, a megvágott felvételi keretszámok és a hallgatói szerződések miatt egyre többen döntenek úgy, hogy pakolnak, és inkább külföldön próbálnak állást keresni. Három fiatal lányt kérdeztünk arról, miért mentek külföldre, hogyan találtak munkát, és vissza akarnak-e jönni Magyarországra.
Nyelvtudás nélkül még egy jó szakmával sem lehet elhelyezkedni külföldön, az építőipar, a gyártás- és fémipar, valamint az egészségügy területén azonban egész Európában könnyen lehet munkát találni. A bérek általában ezer eurótól indulnak, de egyes országokban akár hétszázezer forintnak megfelelő összeget is lehet keresni.
A magyar fiatalok mindössze három százaléka vállalt már külföldön munkát, de több mint egyharmaduk dolgozna szívesen...
Akár 10-12 millió forintot is fizethetnek a külföldi munkavállalást tervező egyetemisták a diplomáért, ha a kormány ősszel rábólint az elmúlt egy évben többször átdolgozott felsőoktatási koncepcióra. Az eduline által megkérdezett oktatási szakértő szerint ez "alkalmatlan eszköz egy valós problémára".