Felsőoktatás MTI

Az egyetemisták 63 százaléka nem maradna az országban

Elolvasom

Átlagosan havi ötvenezer forintból élnek a magyar egyetemisták és főiskolások, akik a szűkös anyagi lehetőségeik ellenére is pozitívan látják a jövőjüket, elhelyezkedési esélyüket - írta a Magyar Nemzet csütörtöki számában az Aktív Fiatalok Kutatócsoport felmérésére hivatkozva.

Felsőoktatás Eduline

Minden második BGF-es hallgató külföldre készül

Elolvasom

A Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) minden második hallgatója tanulmányai mellett is dolgozik, 73 százalékuk a tanulmányaihoz kapcsolódó területen. A főiskolások 49 százaléka azt tervezi, hogy a diplomázás után külföldön helyezkedik el, bár külföldi munkatapasztalattal csak 14 százalékuk rendelkezik.

Felnőttképzés Czervan Andrea

"Pultosként kétszer annyit keresek, mint otthon egy orvos"

Elolvasom

A munkanélküliség, a megvágott felvételi keretszámok és a hallgatói szerződések miatt egyre többen döntenek úgy, hogy pakolnak, és inkább külföldön próbálnak állást keresni. Három fiatal lányt kérdeztünk arról, miért mentek külföldre, hogyan találtak munkát, és vissza akarnak-e jönni Magyarországra.

Felnőttképzés Horváth Dóra

Mennyit lehet keresni diploma nélkül? Ezekkel a szakmákkal lehet gyorsan elhelyezkedni

Elolvasom

Nyelvtudás nélkül még egy jó szakmával sem lehet elhelyezkedni külföldön, az építőipar, a gyártás- és fémipar, valamint az egészségügy területén azonban egész Európában könnyen lehet munkát találni. A bérek általában ezer eurótól indulnak, de egyes országokban akár hétszázezer forintnak megfelelő összeget is lehet keresni.

Felsőoktatás Eduline

Kudarcra van ítélve Hoffmann Rózsa terve az utólagos tandíjról?

Elolvasom

Akár 10-12 millió forintot is fizethetnek a külföldi munkavállalást tervező egyetemisták a diplomáért, ha a kormány ősszel rábólint az elmúlt egy évben többször átdolgozott felsőoktatási koncepcióra. Az eduline által megkérdezett oktatási szakértő szerint ez "alkalmatlan eszköz egy valós problémára".

1 2 3