Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Egyesült Államokban november eleje óta oltják az 5-11 éveseket, már több mint hárommillió gyerek kapta meg a koronavírus elleni vakcinát. Ma pedig az Európai Gyógyszerügynökség is rábólintott az 5 évesnél idősebbek oltásának engedélyezésére.
A záróvizsgák kivételével minden írásbeli és szóbeli vizsgát online tartanak meg - a koronavírus-járvány terjedése miatt így döntöttek az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) jogi karának vezetői.
Bár a koronavírus-fertőzöttek száma szerte a világon emelkedik, a különböző országok más-más intézkedésekkel próbálják kezelni a járványhelyzetet. Van, ahol egy-két hetes rendkívüli szünetet rendeltek el, máshol a maszkviselést is elegendőnek tartják, és nem tervezek online oktatást.
Több vidéki gimnáziumban és technikumban döntöttek a maszkhasználat bevezetése mellett az elmúlt napokban. Van olyan intézmény, ahol egyelőre csak a külsős látogatókra vonatkozik az előírás, máshol a diákoknak egész nap viselniük kell a maszkot.
A szigorú korlátozások bevezetése ellenére súlyosbodik a járványhelyzet az ukrán fővárosban, egyre több gyermek kerül kórházba koronavírus-fertőzéssel.
Újra fel kell venni a maszkot a tömegközlekedésben - így döntött csütörtökön a kormány. A legtöbb egyetemen már eddig is el kellett takarni az orrot és a szájat, mostantól pedig a budapesti mozikban és színházakban is maszkot kell viselni, és sok könyvtárban is. Hol kell maszk, és hol nem? Utánajártunk.
Egységes országos tanítási szünet bevezetését javasolta az iskolák számára az október 30. és november 7. közötti időszakra a járványhelyzet miatt az orosz egészségügyi minisztérium.
Cambridgeshire megyében megugrott a koronavírus-fertőzöttek száma, ezért a szakemberek a maszkhasználat mellett távolságtartásra is kérik az iskolák dolgozóit és diákjait.
A koronavírus-járvány világszerte rontott a gyerekek és fiatalok mentális állapotán - figyelmeztetett kedden közzétett jelentésében az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF).