Ásnak, lapátolnak, homokzsákokat pakolnak a diákok az árvízveszélyes településeken
A munkájukért cserébe a középiskolások közösségi szolgálati órákat kaphatnak, az egyetemisták pedig krediteket és napijegyet a jövő évi EFOTT-ra.
A munkájukért cserébe a középiskolások közösségi szolgálati órákat kaphatnak, az egyetemisták pedig krediteket és napijegyet a jövő évi EFOTT-ra.
A HÖOK választmánya pontokba szedte, mire kell figyelni a gólyatáborok szervezése során.
Személyre szabott mentorálással segítenék a rászoruló egyetemistákat a lemorzsolódás csökkentése érdekében.
A tiltás helyett a hatékony tanuláshoz való felhasználást javasolják.
Több mint ezer hallgató részvételével, az egyetemisták lelki egészségéről készített felmérést az EFOTT és a HÖOK. Kiderült, hogy a fiatalok több mint 41%-a tapasztalt szorongást az utóbbi időben, aminek kiváltó oka gyakran tanulási nehézségekhez, anyagi problémákhoz vagy éppen a magányhoz köthető.
Vészesen közeleg a határideje annak, hogy a magyar diákok, oktatók és kutatók szeptembertől részt vehessenek az EU-s programokban, ezért kezdeményezik a rendkívüli ülést.
Szerencsétlen időzítés, hogy az európai oktatási ügyek élén épp most történik személyi váltás.
A kormánynak és az Európai Uniónak minél hamarabb meg kell egyeznie – reagált a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) arra, hogy az Európai Bizottság döntése alapján huszonegy modellváltó egyetemet kizárnak az Erasmus-programból.
Hallgatóként lelkiismereti kérdés kiállni a pedagógusok mellett - írja szombati közleményében a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK).
A kollégiumok bezárása elképzelhetetlen és elfogadhatatlan megoldás - véli a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK), amely azt is kéri, hogy az állami egyetemeken a 18 fokos "fűtési limit" a kollégiumokra ne vonatkozzon.
Emelni kell a tanulmányi ösztöndíjak és a szociális támogatások alapjául szolgáló hallgatói normatíván – véli a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK). Minden hatodik egyetemista ugyanis eddig is anyagi problémákkal küzdött, őket az elszálló albérletárak, az élelmiszer- és energiaárak robbanása még nehezebb helyzetbe sodorhat. A 130-140 ezer forintos albérleti díj mellett keveset ér a 15-20 ezer forintos ösztöndíj.
A napokban döntenek az alapítványi fenntartású egyetemeken az új átsorolási szabályokról. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) arra számít, hogy a legtöbb szakon puhítanak az előírásokon.
A rezsi emelkedése miatt a kollégiumi díjak is magasabbak lehetnek, de a drágulás az állami ösztöndíjasként tanulók nagy részét nem érinti majd.
A szociális ösztöndíjak pályáztatásának és odaítélésének egységesebb eljárásrendjére vonatkozó ajánlást fogadott el tavaszi közgyűlésén a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) Egerben - közölte a szervezet sajtófőnöke az MTI-vel.
Kedden szavazta meg az Országgyűlés a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet meghosszabbítását, a rendeletnek pedig része maradt a 2021-es nyelvvizsga-amnesztia is. Ez utóbbi sok félreértést szült másfél nap alatt, sok egyetemista úgy értelmezte a jogszabályt, hogy a 2022-es végzősök is megkapják a diplomájukat a nyelvvizsga bemutatása nélkül. Pedig ilyen döntés nem született.
Idén nem maradtak el az átsorolások a félév végén, sokan át is kerültek államiról önköltséges képzésre - ha a kormány elfogadja az operatív törzs javaslatát, mégsem kell fizetniük.
Az egyetemek jelenléti oktatásra készülnek szeptembertől, de mi lesz a kollégiumi szabályokkal?
Online oktatással és fertőtlenítéssel készülnek azoknak, akik nem tudnak időben beköltözni a szobáikba.
Egyeztetésbe kezdett a HÖOK a kollégiumi férőhelyek kapcsán - erre azért van szükség, mert az egyetemeknek pont a félév kezdetén több mint 5000 kollégiumi férőhelyet kell "átadnia" a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus miatt.
Lassan a szóbeli záróvizsgáknak is vége, de a kormány még mindig nem döntött az idei végzősök nyelvvizsga-amnesztiájáról.