Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Gólyaként olykor-olykor viccesen viselkedik az ember - mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a rengeteg mém, amelyet az elsőévesekről találtunk. A BuzzFeed a Quickmeme terméséből válogatott.
Már csak két-három hét, és kezdődik a regisztrációs hét az egyetemeken és főiskolákon - nagy összegben mernénk fogadni arra, hogy találkoztok majd egy-két fura figurával a koliban vagy a tanszéki folyosón. A BuzzFeed utánajárt, kik a legfurcsább csoporttársak. Ebből szemezgetünk.
Gólyaként elárasztjátok a campus zöld területeit, hogy zenélgessetek, mindenkit bejelöltök Facebookon, ráadásul az összes pénzeteket elköltitek teljesen felesleges tankönyvekre. Íme pár klasszikus lépés, ami menőnek vagy hasznosnak tűnik az első félévben, de soha többé nem ismétlitek meg.
Nagy kínlódások árán, de megszereztétek az érettségit, így a ponthatárhúzáson kívül már nincs miért aggódnotok? Használjátok ki a következő két hónapot - íme, tíz ötlet az egyetem előtti nyárra.
Vészesen fogy az e heti zsebpénz? Túl keveset fizet a diákmunka? Új cikksorozatunkban azokról a helyekről olvashattok, ahol elfogadható áron ebédelhettek, és főtt ételek közül válogathattok. Harmadik rész: a BME és az ELTE lágymányosi campusának környékén jártunk.
Vészesen fogy az e heti zsebpénz? Túl keveset fizet a diákmunka? Új cikksorozatunkban azokról a helyekről olvashattok, ahol elfogadható áron ebédelhettek, és főtt ételek közül válogathattok. Második rész: továbbra is az ELTE BTK-ELTE ÁJK-Corvinus háromszögben barangolunk.
Vészesen fogy az e heti zsebpénz? Túl keveset fizet a diákmunka? Új cikksorozatunkban azokról a helyekről olvashattok, ahol elfogadható áron ebédelhettek, és főtt ételek közül válogathattok. Első rész: az ELTE BTK-ELTE ÁJK-Corvinus háromszögben jártunk.
Hol lehet jót enni vagy kávézni a Corvinus, az ELTE és a BME környékén? Otthonról nem hoztok ebédet, a "tej plusz kifli" kombinációnál viszont valami laktatóbbra vágytok? Nyakunkba vettük a várost, és megnéztük, hogy hol, mit és mennyiért lehet enni.
Gólyaként sok újdonsággal szembesül az ember az első egyetemi hetekben - többek között olyan szokásokkal is, amilyenekre egyáltalán nem számít. A Her Campus összegyűjtötte a világ legfurcsább egyetemi hagyományait.
Tízből négy elsőéves hallgató külföldön is szeretne tanulni, minden második gólya a hároméves alapképzés után mesterszakra is jelentkezne, a diploma megszerzése után jelentős részük multicégnél dolgozna – derül ki a Budapesti Gazdasági Főiskola diplomás pályakövetési vizsgálatából.
Nem könnyű a gólyák dolga: a bulik és a gólyatábor után gyorsan bele kell rázódni az egyetemi mindennapokba, na meg fel kell készülni a vészesen közelgő vizsgaidőszakra. Elsőévesek meséltek első egyetemi hónapjaikról.
Erotikus feladványok, szellemes csapatvetélkedők, durvuló beavatások – ezekkel lehetne jellemezni a felsősök által minden évben várva-várt gólyaavatókat. Míg a középiskolákban és kollégiumokban nem ritka az erőszakos „gólyaszentelés”, addig az egyetemeken inkább az erotikus „ki-mennyit mer?” feladatok dívnak.
Nemrég adták át a „A Magyar Köztársaság jó tanulója - jó sportolója” díjakat. A 2007/2008-as tanévben az alap- és középfokú oktatási intézmények tanulói közül 135-en, a felsőoktatási intézmények hallgatói közül pedig 13-an kapták meg az elismerő címet, tanulmányi és a sportban elért kiemelkedő eredményeik alapján. Lássuk hát a nyolc legjobb tippet azok számára, akik egyszerre két helyen is teljesítenek: az iskolapadban, és a pályán.
A több generáció oktatásában tapasztalatot szerzett tanárok többsége szerint a természettudományos és műszaki oktatás színvonala erősen hanyatlik. A HVG megkérdezte őket az okokról is.