Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Október végén jelezte a kormány, hogy rendezik a nyolcadikosok földrajzkönyv-botrányát, ami egy Ukrajnáról szóló fejezet miatt robbant ki. Viszont azóta sem történt lépés az ügyben.
Arról a nyolcadikos tankönyvről van szól, amely még az ukrán külügyminisztérium figyelmét is felkeltette. A hvg.hu úgy értesült, Maruzsa Zoltán államtitkár nem nyitott az egyeztetésre.
A jelenlegi kiadás 2018 óta van az iskolákban, viszont egy korábbi kiadásban még nem volt titok Krím 2014-es lerohanása és a szakadár államok kérdése sem. Időközben az Ukrán külügy is megszólalt az ügyben.
A tüntetések ellenére a tervek szerint indulhat a félév a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, Vidnyánszky hajlandó lenne tárgyalni a diákokkal. Újabb egyetemeken találtak koronavírus-fertőzötteket és van olyan iskola, ahol visszavonásig digitális tanrendre álltak át. Mindemellett kilenc egyetem is bekerült a Times Higher Education (THE) 2021-es rangsorába. Összeszedtük a nap legfontosabb híreit.
Egy nyolcadikos állami földrajzkönyvben a menekültáradat a fő tudnivaló Olaszországról, a kiadó szerint azért, hogy a tanuló naprakész ismeretekkel rendelkezzen - írja a 24.hu.
A cseh másodikosok, vagyis a hét- és nyolcéves kisiskolások által használt természet- és társadalomtudományi tankönyvet választotta meg a kedden megnyílt frankfurti könyvvásár nemzetközi zsűrije az év legjobb európai tankönyvének.