Nettó 334 ezer forint: a KSH szerint ekkora most az átlagfizetés
Részletes statisztikákat hozott nyilvánosságra a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az átlagbérek alakulásáról.
Részletes statisztikákat hozott nyilvánosságra a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az átlagbérek alakulásáról.
Bár már a szakképesítést nem igénylő diákmunkákért is 1400-1600 forintos órabéreket kínálnak, még mindig előfordul, hogy a diploma megszerzéséhez szükséges kötelező szakmai gyakorlatért nem fizetnek a cégek. Többnyire ingyen dolgoznak a jogász- és HR-gyakornok, de a médiacégeknél sem ritka, hogy egy fillért sem kapnak a munkájukért a hallgatók. Holott sok esetben lenne pénz a fizetésükre.
Kiszámolta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), mennyi volt júniusban az átlagkereset: bruttó 503 500 forint.
A tanárhiány világszerte problémákat okoz. De vajon miért, és miért pont most?
A közoktatásban is nagy változásokat akar az Európai Bizottság a magyar kormányaltól cserébe azért, hogy megállapodhassanak az uniós forrásokról.
A megkérdezettek többsége egyetért a tanárok követeléseivel, bár vannak, akik szerint csak egy részük jogos, mert „a fizetésük tényleg alacsony, de délután korábban hazamehetnek”, sőt ott a nyári szünet is.
A kormány legalábbis most azzal számol, hogy őszre megszülethet a megállapodás az Európai Bizottsággal – mondta a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely.
A Központi Statisztikai Hivatal úgy számolta, 15,9 százalékkal nőtt a nettó átlagkereset egy év alatt.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke ismét megszólalt - a korábbi nyári szünetes kijelentése után - a tanárokról, sőt azt is elmondta, régen ő is tanár akart lenni.
Hamarosan vége a tanévnek, és az egyetemi vizsgaidőszakból sincsen már sok hátra - hamarosan kezdődhet a nyári diákmunkaszezon. A sok lehetőség közül nem egyszerű választani, úgyhogy adunk egy kis segítséget.
A Központi Statisztikai Hivatal egyes területeken is mérte a fizetéseket, ezek alapján az oktatásban bruttó 453 900 forint volt az átlag.
Idén felvételiztek vagy éppen a diplomaszerzés előtt álltok és szeretnétek egy kicsit többet megtudni arról, mi vár rátok az okleveletekkel a kezetekben? Hoztunk egy oldalt, ahol az átlagfizetések mellett az elhelyezkedési időt, vagy éppen a továbbtanulási aranyát is megnézhetitek az egyetemi képzéseknél.
Szinte az összes oktatási csoportban és sok tanár Facebook-oldalán is felbukkant a videó, amiből kiderül, miért is "jó" tanárnak lenni.
Ha úgy érzitek, nem biztos, hogy az idei felvételin összejön az állami ösztöndíjas hely, érdemes megnézni az önköltséges szakok kínálatát is. De mennyit kell fizetni a legnépszerűbb alapszakokért? Megnéztük.
Sok iskolás felteszi a kérdést: mire jó a matek? Hát, most mutatunk még egy választ a sütés-főzés, bevásárlás és adóbevallás mellett, ami bebizonyítja, hogy nagyon is sok mindenre jó a matek.
Most kiderül, mennyi idő alatt talál állást és milyen fizetésre számíthat egy pályakezdő, kereskedelem és marketing szakon végzett közgazdász.
Mutatjuk, milyen hamar talál állást és mekkora fizetést visz haza egy frissdiplomás vegyészmérnök.
Vajon mennyit keresnek és milyen munkakörben dolgoznak a nemzetközi gazdálkodás szakon végzett közgazdászok? Mutatjuk!
Utánajártunk, milyen hamar talál munkát, és mennyit keres egy frissen végzett villamosmérnök.
Most kiderül, milyen könnyen talál állást és mekkora fizetést visz haza egy pályakezdő műszaki menedzser.