Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A ponthatárok kihirdetésének időpontja egyre csak közeleg. Megkérdeztünk néhány várakozó diákot, hogyan fogják megünnepelni ha felveszik, vagy esetleg mi a B terv, ha nem sikerül. Reméljük, azért sírni nem fog senki.
Ma este minden kiderül és megtudhatjátok, hogy kit melyik egyetem, mely képzésére vettek fel, de addig is tegyétek le a voksotokat ti is ebben a szavazásban. Szerintetek bekerültök az egyetemre, ha igen, akkor hányadik helyen jelölt szakra?
Augusztus 7-ig jelentkezhettek a 2017-es pótfelvételire - derül ki több felsőoktatási intézmény oldaláról, amelyek már gőzerővel készülnek a második felvételi körre.
Több hónapig tartó várakozás után végre kiderül, ki melyik egyetemen-főiskolán kezdhet szeptemberben: este nyolckor jönnek a 2017-es felvételi ponthatárai!
Ma este jönnek a 2017-es felvételi ponthatárai: egyetlen szám dönt arról, elkezdhetitek-e a tanulmányaitokat szeptemberben a kiválasztott egyetemen vagy főiskolán. De hogyan húzzák a ponthatárokat?
Idén összesen 105 868-an jelentkeztek egyetemre-főiskolára. Hat éve még több diákot vettek fel a felsőoktatási intézmények, mint ahányan idén jelentkeztek.
Negyvenegy alap- és osztatlan szakon húztak előzetes, "központi" ponthatárt a 2017-es felvételin - de melyik képzésen kell a legtöbb pont az állami ösztöndíjas helyhez?
Ahogy az előző években, úgy az idei felvételin is a gazdasági szakok taroltak - a gazdálkodási és menedzsment ismét a legnépszerűbb BSc-képzés. De hány pont kell az állami ösztöndíjas helyhez?
A legfrissebb adatok szerint ezek a legnépszerűbb alapképzések az idén felvételizők körében. Összesítettben vezet a gazdálkodás és menedzsment több mint 3800 jelentkezővel.
Közzétette a Felvi a 2017-es felvételi jelentkezőiről szóló elemzését, amelyből többek között az is kiderül: a legtöbben a közép-magyarországi régióból szeretnének továbbtanulni.