Idén is lehet "duplázni" a felvételin, mutatjuk, hogyan jön össze az 500 pont
Fontos kérdés a felvételin: mikor lehet duplázni az érettségi pontszámot? Mutatjuk, hányféleképpen számolhatják ki a pontszámotokat.
Fontos kérdés a felvételin: mikor lehet duplázni az érettségi pontszámot? Mutatjuk, hányféleképpen számolhatják ki a pontszámotokat.
Hogyan kell a tanulmányi pontokkal kalkulálni, milyen érettségi tárgyakat vesznek figyelembe az egyetemi-főiskolai felvételin? Jár-e többletpont a középiskolai versenyeken szerzett döntős helyért, és ha igen, mennyi? A következő bő egy hónapban a legtöbb felvételiző felteszi ezeket a kérdéseket. Azért, hogy ne legyen ismeretlen terep a pontszámítás, elhoztuk nektek az összes szabály és a 2022-es változásokat is.
Nyelvvizsga, emelt szintű érettségi, versenyeredmények - mutatjuk, hány többletpontot szerezhettek a felvételin.
Örülhetnek a népszerű alap- és osztatlan szakokra jelentkezők, idén sem emelték az előzetes ponthatárokat.
Összeszedtük, hány többletpontot kaphattok közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgáitokért az egyetemi-főiskolai felvételin. A szabályok 2022-ben sem változnak, továbbra is 40 pontot szerezhettek a nyelvtudásotokkal.
Idén már az Ügyfélkapun keresztül is jelentkezhettek a középiskolák központi felvételi vizsgájára. A határidő december 3.
Ha még nem véglegesítettétek a keresztféléves felvételi jelentkezési lapját, nézzétek meg, mit érdemes ellenőrizni a "mentés" gomb megnyomása előtt.
Hétfőn lezárul a keresztféléves felvételi jelentkezési időszaka, ha még nem véglegesítettétek a döntseteket, akkor most hozunk pár fontos lépést, amit semmiképp nem hagyjatok ki mielőtt rákattintotok a mentésre.
Milyenek lesznek a minimumponthatárok a 2022-es felsőoktatási felvételin, kötelező lesz az emelt szint? A 2022-es felvételi csak év végén rajtol, de néhány dolgot már most tudni lehet a szabályokról.
Mi van akkor, ha a július 22-ei ponthatárhúzáskor felvettek benneteket, de mégsem szeretnétek beiratkozni szeptemberben? Jelentkezhettek máshova a pótfelvételin? Fontos kérdésre válaszolunk.
Nem sikerült állami képzésre bejutnotok a rendes felvételin, ezért most a pótfelvételin újra jelentkeznétek a felsőoktatásba? Egyáltalán lehetséges ez? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Kíváncsiak vagytok, hogy mit tanulhattok majd a választott szakotokon szeptembertől? Mutatunk pár oldalt, amit érdemes megnézni.
Július 8-án zárul az egyetemi felvételi ügyintézési szakasza, mutatjuk, hogy melyek azok a dolgok, amelyet ha betartotok (vagy éppen elkerültök), nem bukhatjátok el a felvételit.
Már megírtátok a vizsgát, csak az eredményre vártok a pontszámítás miatt? Mutatjuk, milyen feltételekkel és mennyi többletpontot kaphattok a felvételin az emelt szintű érettségiért?
Az utóbbi időben nem ez az első eset, hogy "érdekességekbe" botlanak a jelentkezők.
Meggondoltátok magatokat felvételivel kapcsolatban? Még nincs késő, ugyanis szükség esetén július 8-ig egyetlen alkalommal módosítható a jelentkezési helyek sorrendje, mutatjuk hogyan.
Már csak pár napotok maradt hitelesíteni a jelentkezéseteket, ha még nem tettétek meg. Vajon adatmódosítás után újra kell hitelesíteni?
Az idei felvételi jelentkezési statisztikáira még várni kell - hiszen a jelentkezési határidő február 15-én járt le -, ám már most megnéztük, hányan kerülhetnek be 2021-ben a legnépszerűbb egyetemekre.
Február 15-én két fontos határidő is lejár - mutatjuk, mit kell tennetek, ha még nem adtátok be a jelentkezéseteket.
Az utolsó hétvégén a jelentkezési határidő előtt érdemes még egyszer végig menni a legfontosabb lépéseken, szabályokon és teendőkön, hogy február 15-én már csak hátra kelljen dőlnötök. Összeszedtük a kapkodás és hibák nélküli felvételi jelentkezés, illetve pontszámítás 3+5 aranyszabályát.