Amikor 490 pont is kevés lehet: ezekre a szakokra lehet a legnehezebb bekerülni
Tavaly több olyan szak is volt, ahova a 490 pont is kevésnek bizonyult.
Tavaly több olyan szak is volt, ahova a 490 pont is kevésnek bizonyult.
Nem kell beküldeniük az idei felsőoktatási felvételi eljárásban az érettségi bizonyítványukat a felvételi rendszerbe azoknak a jelentkezőknek, akik 2017-ben, a magyar kétszintű rendszerben tettek vizsgát - hívta fel a figyelmet szerdán az Oktatási Hivatal.
Habár még a ponthatárokat sem tudjuk, néhány egyetem már most közzétette a gólyatábora helyszínét és időpontját. Amint megtudjátok, hogy hova vettek fel titeket, máris elindulhat a tervezgetés a gólyatábor kapcsán. Addig is összeszedtük őket:
Újabb fontos kérdés a felvételi pontszámításnál: mi történik azzal, aki megbukik az alkalmassági vizsgán és 0 pontot szerez? Itt a válasz:
Sokszor felteszitek a címben szereplő kérdést. Itt a válasz.
Olvasói kérdésre válaszolunk.
Évek óta a gépészmérnöki a legnépszerűbb mérnökszak. Vajon mennyi pont kellett tavaly ahhoz, hogy valaki ezen a képzésen folytathassa tanulmányait?
Nem sokára kiderül, melyik szakon hol húzzák meg a ponthatárokat, de vannak olyan dolgok, amelyek minden felvételizőt az őrületbe tudnak kergetni.
Még van hátra három hét a hivatalos eredményekig, de már most elárasztották a közösségi médiát a ponthatáros mémek, a legjobbakat elhoztuk nektek:
Sokan kérdeztétek, idén is lesznek-e ponthatárváró bulik a nagyobb városokban. Megérkezett az első program, méghozzá Zalaegerszegről.
Olvasói kérdésre válaszolunk.
Megnéztük, hogyan alakultak tavaly a ponthatárok a bölcsészettudományi szakokon.
Vége a tanévnek és az érettségi időszaknak (és lassan az egyetemisták is fellélegezhetnek a vizsgák után), a felvételizőkre azonban még vár néhány teendő - ráadásul fontos feladatok. Mutatjuk a legfontosabb határidőket, dátumokat.
Fontos, hogy ebben az esetben nem a felsőoktatási felvételi szakmai vizsga százalékos eredménye kerül beszámításra. Itt vannak a jelentkezési feltételek és a pontszámítás:
Vannak esetek, amikor nem számít bele az érettségi pontokba az érettségi eredménye.
A felsőoktatási felvételi során alapképzésben, illetve osztatlan mesterképzésben általában nincsenek felvételi vizsgák, a felvételi pontokat a középiskolai eredmények és az érettségi vizsgaeredmények, valamint az esetleg előírt alkalmassági és pályaalkalmassági vizsgák eredménye alapján számítják ki. Ez azonban nem minden esetben igaz, vannak olyan felsőoktatási intézmények, ahol szerveznek gyakorlati vizsgákat is.
Honnan kaphattok hivatalos segítséget, ha problémátok van a felvételivel?
Vajon melyek azok a mesterszakok, amikre ezernél is többen szeretnének bekerülni? Mutatjuk.
Július 12-ig tart az ügyintézési időszak a felvételizőknek. Mit lehet ez idő alatt tenni, és mi az, amin már nem lehet változtatni?
Mit tehettek, ha szeretnétek törölni a felvételi jelentkezési lapról az egyik szakot? És vajon új képzést felvehettek-e? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.