Itt van az összes adat a 2015-ös felvételi eredményeiről
A felsőoktatásba jelentkező 105 ezer diák közül mintegy 72 ezret vettek fel, ami lényegében megegyezik a tavalyi arányokkal - közölte Palkovics László pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.
A felsőoktatásba jelentkező 105 ezer diák közül mintegy 72 ezret vettek fel, ami lényegében megegyezik a tavalyi arányokkal - közölte Palkovics László pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.
Augusztus 10-ig jelentkezhetnek a 2015-ös pótfelvételire azok a diákok, akik egyetlen szakra sem kerültek be, vagy nem vettek részt az idei felvételin - a ponthatárokat augusztus 26-án hozzák majd nyilvánosságra.
Vezetés és szervezés, vállalkozásfejlesztés, pénzügy, marketing - ezek voltak az idei felvételi legnépszerűbb mesterképzései. Megnéztük, hány ponttal lehetett bekerülni nappali tagozatos, állami ösztöndíjas helyre.
Az ELTE bölcsészkarára, a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Karára, a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karára került be a legtöbb jelentkező a 2015-ös felvételin. Íme, a lista.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem vette fel a legtöbb jelentkezőt az idei felvételin - az ELTE-n valamivel több mint 8 ezren kezdhetik meg tanulmányaikat, de a debreceni és a szegedi egyetemen is 6 ezernél több gólya lesz.
Több mint 2200-an kerültek be a 2015-ös felvételi legnépszerűbb alapképzésére, a gazdálkodási és menedzsmentre, de kétezernél több hallgató kezdi meg tanulmányait a gépészmérnöki képzésen is.
A felsőoktatásba jelentkező 105 ezer diák közül mintegy 72 ezren nyertek felvételt, ez lényegében megegyezik a tavalyi arányokkal.
Bekerültetek-e a kiválasztott szakra, ha elértétek a csütörtök este kihirdetett ponthatárt? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Nem lehet elmozdítani a legnépszerűbb mesterszakok éléről az ELTE pszichológia szakát. Megmutatjuk, mennyi pont kellett a bekerüléshez.
Minden ötödik felvételiző az ELTE-re adta be a jelentkezését, 8093 fő kezdi meg itt tanulmányait szeptemberben, köztük 880 leendő általános és középiskolai tanár - közölte az eduline-nal az egyetem.
Jószerével nem maradt olyan központi ponthatár, ami a helyén maradt. Megnéztük, hány ponttal kerülhettek be az ELTE-re vagy épp a BME-re.
Több mint ötezren jelentkeztek a legnépszerűbb informatikai alapszakra, a sok diákot vonzó egyetemeken ezért az idén is nagy volt a verseny az állami ösztöndíjas helyekért. Megnéztük, hány ponttal lehetett bekerülni az informatikai alapképzésekre.
Biológia, földrajz, kémia - a természettudományi alapképzések közül ezekre jelentkezett a legtöbb diák. Mutatjuk a nappali tagozatos, állami ösztöndíjas képzések ponthatárait.
Nyilvánosságra hozták a 2015-ös felvételi ponthatárait - itt találjátok az összes adatot intézményenként, karonként és szakonként.
Kihirdették a 2015-ös felvételi ponthatárait: íme, a népszerű orvosi és egészségügyi képzések állami ösztöndíjas ponthatárai.
Nyilvánosak a 2015-ös felvételi ponthatárai: megnéztük, milyen pontszámmal kerültek be azok, akik társadalomtudományi szakra jelentkeztek. A nappali tagozatos, állami ösztöndíjas alapképzések ponthatárai.
Gépészmérnöki, műszaki menedzser, villamosmérnöki, járműmérnöki és építőmérnöki - ezek voltak az idei felvételi legnépszerűbb műszaki alapszakjai. Íme, az állami ösztöndíjas, nappali képzés ponthatárai.
Pszichológia, anglisztika, történelem, szabad bölcsészet - ezekre a bölcsészképzésekre jelentkeztek a legtöbben a 2015-ös felvételin. Mutatjuk a ponthatárokat.
Gazdálkodási és menedzsment, gépészmérnöki, kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás, mérnökinformatikus, ápolás és betegellátás - a 2015-ös felvételin is ezek az alapszakok vonzották a legtöbb jelentkezőt. Megnéztük, hány ponttal lehetett bejutni azokra a népszerű BA- és BSc-képzésekre, amelyeken nem központi ponthatárt húztak.
Hány szakra kerülhetnek be a felvételizők? Mi dönt arról, melyik képzést kezdhetik el?