Diákmunka és gyakornokság tanulás mellett: rengeteg lehetőségből választhattok
Nem feltétlen kell mindig a „tipikus” diákmunkákban gondolkodnotok, hiszen rengeteg lehetőség közül lehet válogatni, érdemes bővebben utánanézni.
Nem feltétlen kell mindig a „tipikus” diákmunkákban gondolkodnotok, hiszen rengeteg lehetőség közül lehet válogatni, érdemes bővebben utánanézni.
A napokban derült ki a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) döntése Szél Bernadett tavaly benyújtott közérdekű adatigénylésével a kapcsolatban - írja a Népszava.
A felsőoktatás és a klinikai központok felkészültek a koronavírus-fertőzéssel kapcsolatos feladatok végrehajtására - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára a vasárnapi sajtótájékoztatón.
Abba lehet hagyni egy egyetemi képzést minden további következmény nélkül? Mikor kell (ha kell) fizetni és kire érvényes az új, hazai munkaviszonyra vonatkozó szabály? Itt vannak a pontos infók.
A lemorzsolódás alapvetően az első két félévben jellemző a felsőoktatásban - derült ki a friss adatokból. Ennek aránya pedig magas, átlagosan 30 százalékos, ezért az Oktatási Hivatal egy kiemelt, országos programot indított amellyel csökkentenék a felsőoktatást elhagyók számát.
Milyen végzettséggel mentesülhettek az emelt szintű érettségi teljesítése alól? Összeszedtük a legfontosabb szabályokat a 2020-as felvételivel kapcsolatban.
Mikor kezdődik a tavaszi félév az egyetemeken? A sikeres keresztféléves felvételizők számára különösen fontos dátumok ezek. Megnéztük néhány egyetem tanévrendjét.
Hányan tanultak egyetemen, főiskolán az elmúlt évtizedekben? Újabb szuper videót ajánlunk az adatok szemléltetésére.
Megnéznétek az elmúlt közel harminc év diákjainak statisztikáit? Szuper ábrán követhetitek figyelemmel az óvodások, általános- és középiskolások, egyetemisták számát.
Februárban kezditek az egyetemet vagy éppen már gólyák vagytok, de vannak kérdéseitek a tárgyfelvétellel, kreditekkel kapcsolatban? Fontos dologra hívjuk fel a figyelmet.
Bár ugyanott jelentkezhettek, a felsőoktatási szakképzés mégis eltér a "hagyományos" egyetemi képzésektől. Lássuk, mit érdemes tudni ezekről a kétéves képzésekről.
Január elsején vagy az új év során több új szabály is életbe lép a közoktatás és a felsőoktatás, illetve az érettségi és az egyetemi felvételi területén. Íme, a teljes lista.
Milyen változásokat hozott a 2019-es év a felsőoktatásban? Összegyűjtöttük a legfontosabbakat.
Egyetértési nyilatkozatot írt alá Palkovics László innovációs és technológiai miniszter Hszü Ning-senggel a Fudan Egyetem elnökével Sanghajban. A nyilatkozat szerint új budapesti kampuszt hoznak létre a kínai elitegyetemnek.
Rohamosan közeleg a vizsgaidőszak, gyűlnek a beadandók, a végzősöknek pedig a szakdolgozatírás utolsó hajrája is a kanyarban van. Most egy olyan oldalt mutatunk, amivel elkerülhetitek a plagizálást.
Az utóbbi időben beszámoltunk a Times Higher Education (THE) világrangsoron szereplő külföldi és magyar egyetemekről egyaránt. Most összegyűjtöttük a legfontosabb hazai eredményeket a listáról.
Mikor tartják a vizsgákat az őszi szemeszterben a nagyobb vidéki egyetemeken? Itt a lista.
Mikor kezdődnek az őszi félévben a vizsgák és meddig adhatnak számot a tudásukról a diákok? Itt vannak a nagyobb budapesti egyetemek dátumai.
Meghosszabbították annak az ösztöndíjnak a leadási határidejét, amelyre nemzetiségi pedagógushallgatók pályázhatnak.
Nagy változások várnak a felsőoktatásra, miután a terület az Emberi Erőforrások Minisztériumától (Emmi) az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) irányítása alá került az idei tanévtől - írja a Magyar Nemzet.