Lesújtó adatok: csak minden második egyetemista ajánlaná másoknak a szakját
Érdekes adatokat találtunk az Eurostudent felmérés eredményei között.
Érdekes adatokat találtunk az Eurostudent felmérés eredményei között.
Erzsébet brabanti hercegnő szeptember óta politikatudományt és történelmet tanul az Oxfordon. A belga trónörökös korábban katonai képzést is végzett, és Kenyába is ellátogatott az UNICEF-fel.
Oxford, St Andrews, Cambridge - nem meglepő, hogy a legnevesebb brit egyetemeken szerzett Vilmos herceg, Beatrix hercegnő és Károly herceg is. De van olyan királyi sarj, aki kevésbé ismert egyetemen tanult.
A legfrissebb Eurostudent kutatásból kiderül, mi áll az egyetemi képzések félbehagyása mögött.
A kormány úgy hozta nyilvánosságra a Fudan Egyetemmel kapcsolatos terveit, hogy az iratokból kisatíroztak valamennyi kellemetlen vagy érzékeny információt.
A pedagógusképzéseken tízből nyolc hallgató nő, de hasonló az arány a bölcsész- és a művészetközvetítési szakokon is.
Húsz év munkája került veszélybe Afganisztánban a tálibok hatalomátvételével. Az országban 2001 óta próbálják működésre bírni az oktatási rendszert, és javítani az elkeserítő statisztikákon. Ma már minden harmadik nő tud írni és olvasni - húsz éve még tíz nő közül nyolc analfabéta volt.
272 eter tizennyolc éves kezdte meg idén egyetemet a szigetországban - ez 7%-kal több, mint a tavalyi évben kezdő hallgatók száma.
Leállt az előkészítés, pedig nem olyan régen még hatalmas erővel verte át a kormány a Fudan Egyetem tervét a parlamenten.
A felsőoktatási szakképzéseket a korábbi években nem övezte túl nagy népszerűség, viszonylag kevés hallgató kezdte meg tanulmányait ebben a képzési formában. Idén azonban emelkedett a jelentkezők száma, több hallgatót fogadnak szeptembertől a négy féléves képzések.
Mély a szakadék a Mathias Corvinus Collegium külföldi vendégoktatóinak és a magyar egyetemi oktatók bérezése között. A probléma nem az, hogy a vendégoktatók keresnek túl sokat, inkább a magyar oktatók szeretnék ehhez az összeghez igazítani saját fizetésüket.
Egyedül a gimnáziumokban nőtt, a többi középfokú iskolában csökkent a tanulók létszáma a 2020/2021-es tanévben. A kilencedikesek 42,1 százaléka technikumba, 35,8 százaléka gimnáziumba nyert felvételt, míg 20,3%-a szakképző iskolában, 1,8%-a pedig szakiskolában, készségfejlesztő iskolában kezdhette meg az előző tanévet. Friss adatok.
Czigány Tibor korábban az egyetemen tanult, illetve a Gépészmérnöki Kar dékánja is volt.
Mi történik, ha már jártok egyetemre, de közben jelentkeztek máshova, vagy egy másik szakra az egyetemen belül? Lehet párhuzamosan két alapszakon tanulni tandíjmentesen?
Mindez "visszarendezés" címszó alatt történt.
Idén nem marad el a hivatalos diplomaosztó, viszont a rendezvényeken természetesen be kell tartani az aktuális járványügyi szabályokat.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk mostani részében a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) számainak jártunk utána.
Idén az udvaron tartják meg a "pótballagásokat" a középiskolák, tíz magyar egyetem került fel a világ legjobbjai közé és elmaradt a nagy "csoda", a béremelés után is csak 190 ezer forintot keres majd egy fiatal oktató. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Egyelőre nem lát költségvetési garanciát az egyetemi-főiskolai dolgozók szeptemberre és januárra ígért kétszer 15 százalékos béremelésére a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Pedig a fizetések siralmasak, a fiatal oktatók nem csak a versenyszférában, még a közoktatásban is magasabb bérre számíthatnak, miközben ambiciózus célokban nincs hiány – a miniszterelnök azt várja, hogy a modellváltó egyetemek „Magyarország lokomotívjaként” húzzák előre a gazdaságot.
A magyar kormány inkább mégsem kéri az Európai Uniótól a kedvezményes hitel teljes összegét, aminek nagy részét a felsőoktatásra fordították volna.