Ezekre figyeljetek, ha mesterszakra jelentkeztetek
A jelentkezésnél befolyásoló tényező, hogy milyen szakon végeztetek korábban és hány kreditet tudnak beszámítani a felvételin.
A jelentkezésnél befolyásoló tényező, hogy milyen szakon végeztetek korábban és hány kreditet tudnak beszámítani a felvételin.
Mutatjuk, mi történik ilyen esetben.
Nagy bajba kerülhettek, ha nem figyeltek ezekre az időpontokra. Mutatjuk a listát.
A 100 intézményi pontból maximum 50-et szerezhettek meg a nyelvvizsgával, azonban már a részeredményekért is jár pluszpont.
A 2025-ös felsőoktatási felvételin továbbra is maximum 500 pontot lehet elérni. Ebből legfeljebb 100 pontot intézményi pontként számíthatnak be az egyetemek. Ebbe a keretbe tartozik például a nyelvvizsga, amelyért akár 50 pont is járhat, egy nemzetközi eSport-versenyért 20 pontot, míg az önkéntes tartalékos katonai szolgálatért akár 64 pontot is kaphattok. Összegyűjtöttük, mire jár pluszpont.
Sokan már túl vannak az érettségin, mégsem jelennek meg a pontjaik az E-felvételi rendszerben. Ez nem feltétlenül hiba – több oka is lehet annak, ha a rendszer egyelőre nulla pontot mutat. Mutatjuk, mire érdemes figyelni.
Mutatjuk, mikor és hol lesz a ponthatárváró buli Pécsett.
Bár a szóbelik még nem értek véget, ha az írásbeli eredményeitek miatt már most aggódtok, hogy mi lesz a felvételin, mutatjuk, mik a lehetőségeitek.
Várhatóan július 23-án kihirdetik a felsőoktatási felvételi idei ponthatárait. Mutatjuk, a 2024-es pontok alapján mely alapszakokon lehet idén is extrém magas a bejutási küszöb.
Ősztől 15 képzéssel, köztük osztatlan- és alapszakokkal, valamint szakirányú továbbképzésekkel indul az új intézet.
Legkésőbb július 9-ig pótolhatjátok azokat a dokumentumokat, melyeket 2025. február 15. után szereztetek meg – például szakképesítést igazoló bizonyítványt.
Egyes mesterszakokon a bruttó havi átlagfizetés a 800 ezer forintot is meghaladhatja. Mutatjuk a tíz legnépszerűbb szak átlagjövedelmeit.
A hiánypótlási végzést az E-felvételi - Hivatalos iratok menüpontjából tudjátok letölteni.
Átlagosan bruttó 400-500 ezer forintot keresnek havonta a friss diplomások a 2025-ös felsőoktatási felvételi öt legnépszerűbb képzésének elvégzése után.
A 3 féléves képzésekre feleannyian jelentkeztek, mint a 2024-es felvételin.
Jobb esetben 250-350 ezer forint közötti összeg, rosszabb esetben viszont akár a 700 ezer forintot, sőt, az 1,3 millió forintot is meghaladhatja a tandíj összege a 2025-ös felsőoktatási felvételi legnépszerűbb képzésein.
Mutatjuk, mi a teendő abban az esetben, ha elveszítettétek a nyelvvizsgátokat, de szükségetek lenne rá.
Mutatjuk, mi a helyzet akkor, ha egy C1-es szóbelit és egy B2-es írásbelit akartok összevonni.
Az ország legolcsóbb és legdrágább képzése között több mint 31 millió forint a különbség.
A legdrágább egyetemi képzés tandíja több mint 4 millió forint félévente, de aki angolul akar gazdálkodási és menedzsmentet tanulni, annak is mélyen a zsebébe kell nyúlni, ugyanis van, ahol 990 ezer forintot is elkérnek egy félévért.