Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy friss felmérésben 16 éves diákok válaszai alapján azt vizsgálták, milyen mértékben van jelen az erőszak bármilyen formája a diákok életében. Megdöbbentő eredmények születtek.
Az iskolák 2020 tavaszán kerültek egyre nehezebb helyzetbe, akkor ugyanis országszerte bezártak az iskolák, és megakadt az addig megszokott a tanulás menete.
A Buzzfeed ismertetett egy amerikai kutatást, amelynek eredményei alapján a tanárok átlagosan 750 dollárt, azaz közel háromszázezer forintnak megfelelő összeget fordítottak iskolai eszközökre a saját pénzükből a 2020/2021-es tanévben.
Belefér-e egy új íróasztal vagy egy laptop megvásárlása, és mire megy el a legtöbb pénz az idei iskolakezdésnél? Sok családnak kell komoly kiadásokkal számolnia az idei tanévkezdés előtt.
A tankerületeknek jelenleg fel kell mérniük át lehet-e egyáltalán állni fatüzelésre az iskolákban, az igazgatók viszont sok helyen nem tudják, pontosan mit várnak tőlük.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) felmérést készített arról, mivel töltik a nyári heteket a pedagógusok. A válaszokból kiderül: többnyire nem pihenéssel.
Az angolul oktató két tannyelvű iskolákban a diákok 90-95 százaléka elérte a maximális pontszám legalább 60 százalékát - derül ki a 2021-es célnyelvi mérés eredményeiből.
London, München és Szöul vezeti a világ legélhetőbb egyetemvárosairól készített friss listát. A felsőoktatási világrangsorairól ismert Quacquarelli Symonds (QS) többek között a hallgatói sokszínűség, a közbiztonság, az árak és a toplistás egyetemek száma alapján értékelte a városokat. Budapest is bekerült az első százba, idén a 66. helyen áll.
Egy brit kutatás szerint a kisebb presztízsű egyetemen jó eredményt elérők többet keresnek, mint azok, akik nagynevű intézményben szereztek diplomát, de rosszabb minősítést kaptak.
Jó hírt hoztunk a kávézóknak, a Semmelweis Egyetem és a londoni Queen Mary Egyetem közös vizsgálatának eredményei szerint nem csak a vizsgaidőszakban lehet jó hatása egy-két eszpresszónak.