Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A pedagógusok elsősorban rendezvényszervezőként kezelik a diákönkormányzatokat, azon keresztül a diákok többsége úgy érzi, nem is tudja érdemben befolyásolni a fontosabb döntéseket.
A legtöbben a ChatGPT-t, de a jelentős arányhoz hozzájárult több, évek óta közismert idegennyelvi szoftver is. A diákok 85 százaléka nem kapott az MI etikai vonatkozásairól tájékoztatást és csak 7 százalék szerint kellene azt az egyetemnek szabályoznia.
Míg 2022-ben a pályakezdők kétharmada 350 ezer forint fölötti bruttó fizetésre vágyott, addig idén már 450 és 600 000 forint között keresne a 18-25 éves korosztály – derül ki a Work Force megbízásából készült Pályakezdő Indexből.
A nemek közötti bérszakadék ezek szerint már a pálya elején és már az állásinterjún kimutathatóan jelentős. A pályakezdő fiatalok preferenciáit vizsgálták, a fizetés mellett az elismert teljesítmény és a fejlődési lehetőségek is fontosak. A többség multiknál dolgozna, az állami szektort jelölték meg a legkevesebben. A válaszadók mintegy fele külföldi munkában és saját vállalkozásban is gondolkodik.
A hivatalos statisztikai adatok alapján összeállított, gyerekeknek szánt "inflációs kosárral" azt nézték meg, mennyibe kerültek tavaly és most a benne lévő termékek.
A Belügyminisztérium nemrég indult online felmérésben a kérdések között helyet kapott egy olyan is, mely arra utal, hogy a minisztérium szerint a tanárok "vonják be" a tiltakozásokba a diákokat.
Tízből négy 25-34 évesnek van diplomája - ez az európai uniós átlag, amelytől Magyarország jócskán lemarad. Az uniós terv 2030-ig a 45 százalékos arány elérése, de ettől nagyon távol áll a magyar oklevelesek száma.
Megjelent az Eurostat legfrissebb felmérése arról, milyen arányban van felsőfokú végzettsége a 25-34 éveseknek - Magyarország ismét meglepő eredményeket produkált.
Egy hónap alatt tizennégy százalékkal nőtt a pedagógusok támogatottsága a kormánypárti szavazók körében, abban viszont nem értenek egyet, hogy mekkora béremeléssel kellene beérniük a sztrájkolóknak.
Ebben a tanévben újabb évfolyamokon vezetik be az országos, központi felméréseket - 2022-től már a negyedikeseknek és az ötödikeseknek is online teszteken kell részt venniük. A november 14-én induló "bemeneti méréseken" a szövegértés mellett a matektudást is mérik majd.
Az UNICEF Magyaroroszág széleskörű felmérést végzett a magyar középiskolások körében iskolai zaklatással, az erőszak elterjedtségének mértékével és működésmódjával kapcsolatban. Megjöttek az eredmények.