Ezek az intézmények indítanak duális képzést szeptembertől
Tovább bővülnek a Duális Képzési Tanács (DKT) januári döntését követően a 2016/2017-es tanévben indítható felsőfokú duális képzési lehetőségek.
Tovább bővülnek a Duális Képzési Tanács (DKT) januári döntését követően a 2016/2017-es tanévben indítható felsőfokú duális képzési lehetőségek.
Egy tanulmány arra kereste a választ, hogyan választottak felsőoktatási szakot az érettségit tevők legjobb 10 százaléka. Preferenciáik alapján az első 10-be csak budapesti egyetemek karai kerültek. Számukra még mindig népszerűek a társadalomtudományi és bölcsészeti szakok.
Már csak kevesebb mint egy hétig jelentkezhettek a felsőoktatásba, így érdemes tudni, mely szakokon húztak meg idén központi ponthatárokat.
Figyeljetek a határidőre, már csak két hétig jelentkezhettek a felsőoktatásba.
Szakváltás esetén is vissza kell fizetni az állami ösztöndíj mértékének a felét?
Bár nemsokára lejár a jelentkezési határidő a szeptemberi képzésekre, több egyetem és főiskola még tart egy utolsó nyílt napot a bizonytalan leendő hallgatóknak. Mutatjuk, hol tudjátok megnézni, merre lesz hasonló rendezvény.
Ma kezdődik a 16. Educatio oktatási szakkiállítás Budapesten.
Ha most jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, de még nem sikerült dönteni, ez talán segíthet.
Egy indiai főiskolás fantasztikusan élethű rajzaival épp meghódítja a netet.
Nagyon szép karácsonyi ajándékot kapott egy amerikai kisfiú, aki bal kézfej nélkül született. A helyi főiskola segített neki.
Óriási vitát váltott ki az Egyesült Államokban, hogy felfüggesztették a Wheaton College egyik tanárát, aki fejkendőt vett fel és azt mondta, a muszlimok és a keresztények ugyanazt az Istent tisztelik.
A hazai statisztikák alapján a GDP 1%-ánál kevesebb pénz jut a felsőoktatásra már évek óta. Az intézmények támogatása a gazdaság teljesítményéhez képest esik, idén már csak 0,5% körül mozoghat. Történik mindez úgy, hogy mindenki számára világos, hogy a gazdasági fejlettség és a felsőoktatásba invesztált források között szoros az összefüggés. Hiába sikerült 2014-re megállítani a felsőoktatásra jutó pénzek esését, még le vagyunk maradva, és egyelőre a 2008-as mérték is csak álom.
Ezt a 33 könyvet mindenkinek el kell olvasnia 30 éves kora előtt, lehetőleg még az egyetemi évek alatt - legalábbis a lista összeállítói szerint.
November 15-ig jelentkezhettek a februárban induló képzésekre a keresztféléves felvételiben.
A Frissdiplomások 2014 tanulmány nem csak azt mérte fel, hogy milyen végzettséggel lehet a legjobban keresni, de azt is megmutatja, hogy milyen ágazatokban mekkora jövedelemre lehet számítani frissen végzettként.
Elfogadta a kormány azt a törvénymódosítási javaslatot, amivel 2018-ig kapnának haladékot azok a hallgatók, akik 2005 előtt kezdték főiskolai vagy egyetemei tanulmányaikat, de még nem szereztek diplomát. Az abszolutóriumot jövő szeptemberig kéne teljesíteni.
Osztatlan egyetemi képzéssel és mesterszakos végzettséggel érhető el a legmagasabba bér. A mesterszakot is végzettek átlagosan 25 ezer forinttal keresnek többet az alapszakot végzetteknél – derül ki a Frissdiplomások 2014 tanulmányból.
A Világgazdasági Fórum által vizsgált országok közül Magyarországon a legnehezebb kigazdálkodnia egy háztartásnak a felsőoktatási tandíjat. A szervezet listáját magasan vezetjük, de ennek egyáltalán nem örülhetünk.
Egy új tanulmány szerint nagyon rossz ötlet a sokak által a jövő munkavégzésének tartott távmunka. Azért tanulás mellett még mindig ez a legjobb megoldás, és e tekintetben a kutatók is megengedők.
Érdekes előterjesztés jelent meg a kormány honlapján. A tervezet – melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma jegyez - szerint mégsem kellene legalább 300 pontot összegyűjteni azoknak, akik alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeznek, és nyelvvizsga sem kell majd a mesterképzéshez.