Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A 2009-2010-es tanév során több mint 213 ezer diák részesült Erasmus-ösztöndíjban külföldi tanuláshoz vagy képzéshez, ami az előző évhez képest 7,4 százalékos növekedést jelent - közölte hétfőn az Európai Bizottság.
A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán tanul az az egyetemista, aki egy hete mesterséges kómában fekszik egy nápolyi kórházban - értesült a hir6.hu.
Mesterséges kómában tartják azt a magyar egyetemistát, aki Nápolyban egyelőre ismeretlen körülmények között sérült meg. Magyar diáktársa beszámolója szerint agresszió áldozata lett, az olasz rendőrség ezt kizárja, a helyi sajtó a túlzott alkoholfogyasztással magyarázza az esetet.
Tavaly több mint 12 ezer külföldi tanulmányutat tett lehetővé a Tempus Közalapítvány által koordinált Egész életen át tartó tanulás program (LLP), a négy alprogramra fordítható összeg meghaladta a 20 millió eurót.
Bár még mindig az Erasmus-ösztöndíjak a legnépszerűbbek, egyre többen jelentkeznek dél-amerikai oktatási programokra, afrikai önkéntesmunkákra és dániai népfőiskolai szemeszterre. Az ösztöndíjak elnyeréséhez tanulói jogviszony és szakmai tapasztalat sem kell – három ilyen lehetőséget mutatunk be.
A „senki földjére” tévednek azok a hallgatók, akik közös diplomát, angolul joint degree-t adó képzésre jelentkeznek. Ilyen szakokat a bürokratikus akadályok miatt nem szívesen hirdetnek a magyar felsőoktatási intézmények – a kettős diplomát, vagyis double degree-t adó képzések azonban egyre népszerűbbek.
Sem társadalombiztosítás, sem diákmunka, sem ösztöndíj – a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája szerint ilyen következményei vannak annak a szabályozásnak, amely alapján az alapszakról a mesterképzésbe átlépő hallgatók tanulói jogviszonya a két ciklus között, vagyis a két-három nyári hónapra megszűnik.
Kétszer annyi alkoholt fogyasztanak a külföldön tanuló egyetemisták, mint azok a hallgatók, akik nem vesznek részt külföldi ösztöndíjprogramokban - állítják amerikai kutatók.
A hagyományos európai tanulmányi lehetőségek mellett többek között India, Kína, Izland, Írország közül választhatnak az egyetemi hallgatók, kutatók, ha külföldi résztanulmányokat, vagy tudományos munkát terveznek. A legfrissebb ösztöndíj-lehetőségek között szerepel az Európai Űrügynökség által meghirdetett tanulmányi lehetőség is.
A Kodolányi János Főiskola száz hallgatója végez az idén egy-egy szemesztert külföldön, a féléves külhoni tanulás mellett rövidebb, kéthetes projekt tanulmányúton is részt vehetnek a diákok - mondta az intézmény kommunikációs titkára kedden.
Rekordszámú európai diák élt tavaly az Erasmus-program kínálta azon lehetőséggel, hogy uniós támogatással külföldön folytassa felsőfokú tanulmányai egy részét, illetve külföldi vállalatoknál szerezzen szakmai gyakorlatot - derült ki az Európai Bizottság által hétfőn közzétett statisztikai adatokból.
Nemrégiben átlépte a kétmilliót az uniós Erasmus-ösztöndíjban részesült fiatalok száma - közölte csütörtökön az a program magyarországi koordinátora, a Tempus Közalapítvány sajtóreferense.
Tapasztalat és nyelvgyakorlás, szakmai fejlődés, „életre szóló élmények” és barátságok – így foglalja össze a legtöbb külföldi tanulmányutat megjárt hallgató a tapasztalatait. Hogy állnak a magyar diákok a mobilitással, és milyen lehetőségeik vannak?
Harmadszor jelentkezik a Bécsben tanuló olvasónk, megosztva velünk egy külföldi viszgaidőszak nehézségeit. Saját főiskolájáról Erasmus Program keretében ment Ausztriába.
Sok egyetemista vagy főiskolás gondolt már arra, hogy külföldön tanuljon, de csak töredékük tudja önerőből megvalósítani elképzelését, hiszen a külföldi tanulás sok költséggel jár. Ugyanaz az életszínvonal drágább külföldön, mint itthon, nem is beszélve a lakásbérlésről. Eme nehézségeken hivatott segíteni az Erasmus program. Az Európai Bizottság egyik sikeres és ismert programja mostanáig több mint 2,3 millió egyetemi hallgató mobilitását segítette elő Európában.
Egyik olvasónk iskolája Erasmus programjának keretében most Bécsben tanul és vizsgázik. Ha megfordult már a fejedben, hogy érdemes lenne külföldön tanulni, idegen nyelven, akkor cikksorozatunk segítségével bepillantást nyerhetsz egy bécsi egyetemen tanuló magyar diák életébe
Ahogy már beszámoltunk róla, októberben – 9 ország 44 felsőoktatási intézménye részvételével – került sor az International College Days 2008 elnevezésű nemzetközi felsőoktatási kiállításra Münchenben és Berlinben. Olyan rangos külföldi egyetemek mellett, mint a Yale és a londoni Richmond University Magyarországot, illetve az egész kelet-közép európai régiót a Budapesti Gazdasági Főiskola egyedüliként képviselte. A hír több kérdést is felvetett bennünk, melyeket végül Dr. Ferkelt Balázsnak, a BGF tudományos rektor-helyettesének szegeztünk
A Kodolányi János Főiskola Nemzetközi Intézete által nyújtott külföldi ösztöndíjprogramokkal (LLP/ERASMUS), szakmai- gyakorlat, tanulmányi út lehetőségekkel ismerkedhetnek meg a hallgatók az intézmény Budapesti Regionális Oktatási Központjában szeptember 27-én és 29-én.