Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ismét megjelentek a Times Higher Education (THE) friss nemzetközi rangsorai, több tudományterületi listában is előkelő helyezéseket értek el a hazai egyetemek. Összeszedtük az összes magyar eredményt.
A vizsgaidőszak december 19-től február 11-ig tart majd az Eötvös Loránd Tudományegyetemen bölcsészkarán. A vizsgákat azonban nem a termekben, hanem az egyetemi könyvtárban és az egyik gyakorlóiskolában tartják majd.
Az 1995 után született hallgatók nehezebben dolgozzák fel az egyetemmel járó stresszt, mint az idősebbek. Erre pedig a felsőoktatási intézményeknek is fel kell készülniük – derült ki egy friss kutatásból.
Több egyetemen teljesen átírták a vizsgaidőszak rendjét az elszállt rezsiköltségek miatt: van, ahol három hétre lezárják az oktatási épületek nagy részét, így csak minden ötödik tantermet lehet majd használni vizsgáztatásra, máshol úgy döntöttek, hogy az egyébként is fűtött gyakorlóiskolákban és kollégiumokban tartják majd meg az írásbeliket és a szóbeliket. Az online oktatástól azonban láthatóan ódzkodnak a felsőoktatási intézmények.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem idén is felkerült a Times Higher Education több szakterületi rangsorára, a legjobb eredményt pszichológiai képzéseivel érte el.
Nyilvánosságra hozta a 2024-től érvényes pontszámítási szabályait az Eötvös Loránd Tudományegyetem: továbbra is előnyt jelent az emelt szintű érettségi, de egyes szakokon már a középszinten elért 80 százalék feletti teljesítményt is pontokkal értékelik.
A nappali tagozatosok továbbra is bejárnak majd az előadásokra és a szemináriumokra, a levelezős szakokon tanulók óráit októbertől viszont online tartják meg.
Egy hete ért véget az idei pótfelvételi, hamarosan a most felvett hallgatóknak is indul az egyetem. Mutatjuk, hogy melyik egyetemen kezdik el a legtöbben az őszi félévet.
Idén "az energiaárrobbanás hatása csak részlegesen érinti az egyetemet, így az árváltozások az egyetemi működés megszokott rendjét kevésbé befolyásolják" - így reagált az Eötvös Loránd Tudományegyetem azokra a hírekre, melyek szerint a Természettudományi Karon vizsgálják annak a lehetőségét, hogy a rezsidrágulás miatt néhány hónapra online oktatásra állnak át.
Vizsgálják annak a lehetőségét az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán, hogy az emelkedő energiaárak miatt fél évre online oktatásra állnak át, egyes részlegeiket pedig időlegesen bezárják – írja a Népszava.
Százötven éve született az első nő, aki egyetemre járt Magyarországon. Glücklich Vilma a mai Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanult, 1896 februárjától.
Rekordot döntött az Eötvös Loránd Tudományegyetem, minden eddiginél többen, 11 355-en kerültek be a képzésekre. A legmagasabb ponthatárt idén is a jogászképzésen húzták, 475 pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez.