Nem mernek fizetni az óraadó oktatóknak az egyetemek
A rektorok nem mernek hozzányúlni a zárolt vagyonhoz, így a zárolás miatt több intézmény hónapok óta nem tud fizetni...
A rektorok nem mernek hozzányúlni a zárolt vagyonhoz, így a zárolás miatt több intézmény hónapok óta nem tud fizetni...
Újabb felmérést hozott nyilvánosságra a Princeton Review: a hallgatók elégedettségi mutatója alapján összegyűjtötték...
Alapvető célkitűzés a felsőoktatás minőségének, versenyképességének megerősítése, „ahol ez még megvan”.
Mérséklődött a költségvetési intézmények lejárt tartozásállománya - derül ki a Magyar Államkincstár legfrissebb...
Egyre több amerikai egyetem és főiskola köt különleges szerződést a hallgatókkal: az intézmények garantálják, hogy a diákok négy év alatt megszerzik a diplomát – ha mégsem, a fennmaradó időben nem kell tandíjat fizetni.
Drasztikusan csökkentik az egyetemi férőhelyek számát, miközben a kisebb helyi főiskolák több ezer új hallgatót vehetnek fel - ezt tervezi a brit kormány.
A legelismertebb egyetemek neve a legtöbbször garanciát jelent a minőségi képzésre, amit a munkaadók gyakran kiemelt bérrel honorálnak. Íme az öt legmagasabb kezdő fizetést ígérő egyetem listája.
A leggazdagabb nők többsége soha nem járt egyetemre, családi örökségnek köszönhetik milliárdjaikat. Ha összeadnánk a világ öt legtehetősebb asszonyának vagyonát, az összeg több mint százmilliárd dollárra rúgna.
Különös flash mobbal lepték meg csoporttársaikat a torontói egyetem diákjai, akik A nyomorultak című musical egyik betétdalát kezték el énekelni az előadóteremben.
Nyolctól tizenkét évig terjedő szabadságvesztésre és teljes vagyonelkobzásra ítélheti a bíróság azt az egyetemi tanárnőt, aki nyolcszáz dollárt, vagyis 160 ezer forintnak megfelelő összeget kért a jobb jegyért egy hallgatótól.
Négyféle különböző számsor, négyféle ütemterv kering a felsőoktatási vezetők között arról, hogy milyen felvételi keretszámokkal tervezhetnek a következő években az intézmények. A kiszivárgott tervek csak a szereplők kedélyét borzolják, miközben hivatalos változat még jó darabig nem lesz - írja a hvg.hu.
Árammal, mármint az agy egy bizonyos területének gyengeáramú aktiválásával jobban, gyorsabban lehet tanulni - állítják oxfordi kutatók.
Nem változtat már az új felsőoktatási törvény koncepcióján az oktatási kormányzat – a hvg.hu információi szerint egyebek mellett ez derült ki a Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár és a felsőoktatás képviselői között kedd délután zajló találkozón. A közfelháborodást keltő felvételi keretszámokról szó sem esett.
Tandíj nagy valószínűséggel lesz, mégpedig nem azért, mert olyannyira igazságos lenne, hanem azért, mert minden bevételre szükség van a gazdasági ámokfutás folytatásához. Az pedig jól minősíti a Fidesz-kormány első 15 hónapját, hogy épp azt készülnek bevezetni, ami ellen 1995-től 2011-ig szabadságharcot folytattak - írja a Hírszerző.
Tizenegy évesen kezdheti Kína egyik legtekintélyesebb egyetemén tanulmányait egy fiú - a híresztelések szerint apja bőkezűségének köszönhetően.
"Kevesebb hallgató, átláthatatlan szelekció, kézből etetés - támogatás a "nemzeti középosztálynak", a többieknek munkanélküliség vagy emigráció. Ilyen brutális osztálypolitikát az ötvenes évek óta nem látott a felsőoktatás" - olvasható a Népiskola blog legfrissebb bejegyzésében.
Gólyaként sok újdonsággal szembesül az ember az első egyetemi hetekben - többek között olyan szokásokkal is, amilyenekre egyáltalán nem számít. A Her Campus összegyűjtötte a világ legfurcsább egyetemi hagyományait.
Egyre kevesebb hallgató jelentkezik az orosz felsőoktatási intézményekbe – szakértők szerint emiatt 2020-ra körülbelül százezer egyetemi oktatónak szűnhet meg az állása.
A görög parlament szerdán nagy többséggel megszüntette azt a jogszabályt, amelynek értelmében a felsőoktatási intézmények területe egyfajta politikai menedékhelynek számított: az utcai rendbontások, erőszakos tüntetések során oda menekülőket a rendőrség nem követhette, és nem vehette őrizetbe.
Virágzik a szakdolgozatbiznisz az Egyesült Államokban, egyes becslések szerint minden harmincadik egyetemista vette már igénybe a béríróhálózatok "szolgáltatásait". A The Chronicle-nek egy "hivatásos szakdolgozatíró" számolt be tapasztalatairól.