Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nettó 148-284 ezer forint - ilyen fizetésre számíthatnak a műszaki képzésben részt vevő hallgatók a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai szerint. A pályakezdők - intézménytől és szaktól függően - 2-6 hónap alatt tudnak elhelyezkedni. Íme, a számok.
Havonta nettó 122-154 ezer forintot visznek haza, és 3-5 hónap alatt tudnak elhelyezkedni a különböző egyetemekről, főiskolákról kikerülő, pályakezdő bölcsészek. Itt vannak a 2013-as diplomás-pályakövetési rendszer adatai.
Nettó 123-247 ezer forint - ennyit keresnek átlagosan a gazdasági szakon végzett pályakezdők, és két és fél-hat hónap alatt találnak állást. Íme, a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai.
Mennyit keresnek a Szegeden, Pécsett, Győrött vagy Debrecenben végzett friss diplomások? Ilyen fizetéssel számolhatnak a vidéki egyetemekről kikerülő pályakezdők a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai alapján.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait: összegyűjtöttük, milyen fizetésre számíthatnak azok, akik valamelyik budapesti egyetemen szereznek diplomát.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Tizenhetedik rész: Kecskeméti Főiskola.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Tizenhatodik rész: Nyíregyházi Főiskola.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Tizenötödik rész: Óbudai Egyetem.
A műszaki, informatikai, gazdaságtudományi, természettudományi, illetve orvos- és egészségtudományi képzésen végzettek számíthatnak a legmagasabb fizetésre, a pedagógus- vagy művészeti diplomával rendelkezők között viszont akad olyan, aki havonta 100 ezer forintnál kevesebbet visz haza - derül ki a diplomás-pályakövetési rendszer legfrissebb, 2013-as adataiból.
Mérnökök, informatikusok és közgazdászok járnak a legjobban a diplomájukkal - anyagilag. Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait.
A legtöbb bölcsészet-, társadalom-, természet-, sport-, illetve agrártudományi szakon a végzettek egyharmada csak olyan állást talált, amelyhez nem kell diploma – derül ki a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as felméréséből.
Szeretnétek tudni, mennyit ér a diplomátok a munkaerőpiacon? Mekkora fizetésre számíthatnak a pályakezdő informatikusok, bölcsészek, jogászok vagy mérnökök? Itt vannak a 2012-es adatok.
Közigazgatási, rendészeti, katonai, sport-, társadalom- és természettudományi - ezeken a képzési területeken a legnehezebb állást találni a diplomázás után az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmánya alapján. A legalacsonyabb fizetést a pedagógusképzésen, illetve a sporttudományi és művészeti szakokon végzettek viszik haza.
A legnagyobb arányban a bölcsész-, társadalom- és sporttudományi, illetve agrárképzésen végzettek dolgoznak felsőfokú végzettséget nem igénylő munkakörben - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
A legnagyobb arányban a társadalom-, bölcsészet- és sporttudományi területen diplomázók találnak állást más szakterületen - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
A művészeti, bölcsészettudományi, jogi és gazdaságtudományi képzési területen a legmagasabb azoknak a hallgatóknak az aránya, akik az abszolválás után nem szereznek rögtön diplomát. A közigazgatási, rendészeti és katonai, illetve a pedagógusképzésen tanulók közül tízből kilenc hallgató a nyelvvizsga hiánya miatt nem veheti át az oklevelet - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
A természettudományi, a társadalomtudományi, a bölcsész- és az agrárszakosok találnak a legnehezebben állást a diplomáspálya-követési rendszer 2012-es adatai szerint.
Az orvos- és egészségtudományi területen végzettek két hónap, a közigazgatási, rendészeti és katonai diplomával rendelkezők viszont több mint öt hónap találnak állást - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
Az átlagosnál jobb és rosszabb jegyeket szerző hallgatók is többet visznek haza azoknál, akiknek közepes a teljesítményük - derül ki az Educatio Frissdiplomások 2012 című tanulmányából.
Milyen fizetésre számíthatnak a pályakezdő jogászok, mérnökök, orvosok? Hány hónap alatt találnak állást a friss diplomások? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.