Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mennyit visznek haza havonta, és hány hónap alatt tudtak elhelyezkedni az orvos, fogorvos és gyógyszerész szakon, illetve az egészségtudományi alapképzéseken végzett pályakezdők? Íme, a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai.
Havonta nettó 134-214 ezer forintot keresnek, és 3-6 hónap alatt tudtak elhelyezkedni a társadalomtudományi szakokról kikerülő friss diplomások. Sorozatunkban a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait dolgozzuk fel.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Tizennyolcadik rész: Nemzeti Közszolgálati Egyetem.
Nettó 148-284 ezer forint - ilyen fizetésre számíthatnak a műszaki képzésben részt vevő hallgatók a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai szerint. A pályakezdők - intézménytől és szaktól függően - 2-6 hónap alatt tudnak elhelyezkedni. Íme, a számok.
Havonta nettó 122-154 ezer forintot visznek haza, és 3-5 hónap alatt tudnak elhelyezkedni a különböző egyetemekről, főiskolákról kikerülő, pályakezdő bölcsészek. Itt vannak a 2013-as diplomás-pályakövetési rendszer adatai.
Nettó 123-247 ezer forint - ennyit keresnek átlagosan a gazdasági szakon végzett pályakezdők, és két és fél-hat hónap alatt találnak állást. Íme, a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai.
Mennyit keresnek a Szegeden, Pécsett, Győrött vagy Debrecenben végzett friss diplomások? Ilyen fizetéssel számolhatnak a vidéki egyetemekről kikerülő pályakezdők a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatai alapján.
2006 óta folyamatosan csökken a közalkalmazottak fizetése: 2012-ben bérük 30 százalékkal maradt el a versenyszférában dolgozókétól. A diplomások - tanárok, orvosok - körében ez az arány még rosszabb volt: ők 40 százalékkal kerestek kevesebbet a közszférában - írja a Defacto blog.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait: összegyűjtöttük, milyen fizetésre számíthatnak azok, akik valamelyik budapesti egyetemen szereznek diplomát.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Tizenhetedik rész: Kecskeméti Főiskola.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Tizenhatodik rész: Nyíregyházi Főiskola.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Tizenötödik rész: Óbudai Egyetem.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Tizennegyedik rész: Pannon Egyetem.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Tizedik rész: Kaposvári Egyetem.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Kilencedik rész: Eszterházy Károly Főiskola.
Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait, új sorozatunkban annak járunk utána, milyen nettó átlagfizetésre számíthatnak az egyetemek, főiskolák végzett hallgatói. Nyolcadik rész: Semmelweis Egyetem.
A szellemi munkát még mindig jobban megfizetik a cégek, a legtöbbet pedig a versenyszférában dolgozók keresnek - derült ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat friss statisztikáiból. Az egyetemi diplomások átlagosan kétszázezer forinttal keresnek többet, mint azok, akik gimnázium vagy szakközépiskola után nem tanultak tovább. Itt vannak a részletes adatok.
Mennyit lehet keresni a különböző ágazatokban szellemi és fizikai munkával? A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat nyilvánosságra hozta a fizetési adatokat: ennyi volt az alapbér 2013-ban a versenyszférában.