Levélmintát készített a PDSZ, így kérhetnek felmentést a pedagógusok a kötelező oltás alól
A levelet Kásler Miklósnak kell címezni, az emberi erőforrások minisztere mentheti fel az állami iskolák dolgozóit a kötelező oltás alól.
A levelet Kásler Miklósnak kell címezni, az emberi erőforrások minisztere mentheti fel az állami iskolák dolgozóit a kötelező oltás alól.
Van olyan ország, ahol az iskolákban még a távolságtartás sem kötelező, máshol már azt is tudják, hogyan fognak folytatódik majd az oktatás a téli szünet után. Körbenéztünk, hogyan birkóznak meg az emelkedő esetszámokkal az európai országok.
Az Egyesült Államokban november eleje óta oltják az 5-11 éveseket, már több mint hárommillió gyerek kapta meg a koronavírus elleni vakcinát. Ma pedig az Európai Gyógyszerügynökség is rábólintott az 5 évesnél idősebbek oltásának engedélyezésére.
A nyílt levél írója szerint a kormány életveszélyes helyzetbe sodorja azokat a diákokat, akik még nem kaptak oltást.
Bár a koronavírus-fertőzöttek száma szerte a világon emelkedik, a különböző országok más-más intézkedésekkel próbálják kezelni a járványhelyzetet. Van, ahol egy-két hetes rendkívüli szünetet rendeltek el, máshol a maszkviselést is elegendőnek tartják, és nem tervezek online oktatást.
A diákszervezet azt kéri, hogy az iskolák dönthessenek az online oktatás elrendeléséről.
Újabb egyetem döntött a koronavírus elleni védőoltásról, az Országos Rabbiképző dolgozóinak is be kell oltatniuk magukat.
Újabb egyetem szigorított, a Soproni Egyetem hallgatóinak november 2-a óta kötelező a maszkviselés.
Az ország diákjai másfél éve nem járnak iskolába a koronavírus-járvány miatt, és online oktatás sincs. Sokan munkát vállaltak.
Az iskola egy dolgozójának pozitív lett a koronavírus-tesztje, erre az egész intézményt karanténba zárták. A gyerekek és a tanárok csak másnap reggel hagyhatták el az épületet.
Ezt azt jelenti, hogy a román iskolások közel fele ismét online tanul majd jövő héttől.
Ausztriában megugrottak a fertőzésszámok, így Bécs polgármestere új járványügyi szabályokról számolt be.
A középiskolákhoz hasonlóan az egyetemek is nyílt napokkal várják leendő hallgatóikat, a legtöbb rendezvény azonban csak védettségi igazolvánnyal látogatható.
Újra fel kell venni a maszkot a tömegközlekedésben - így döntött csütörtökön a kormány. A legtöbb egyetemen már eddig is el kellett takarni az orrot és a szájat, mostantól pedig a budapesti mozikban és színházakban is maszkot kell viselni, és sok könyvtárban is. Hol kell maszk, és hol nem? Utánajártunk.
Egyre romlanak a járványügyi mutatók, így az iskolák és az egyetemek mellett az óvodák is elkezdtek szigorítani járványügyi szabályaikon.
A fertőzöttségi mutatók emelkednek, ezért több intézmény visszatér a korábbi járványügyi szabályokhoz.
A Semmelweis Egyetemen október 21-től kötelező a maszkhasználat.
Egyre több a koronavírus-fertőzött, ezért döntöttek így.
A környező országokban is romlanak a járványügyi adatok, és ez az oktatásra is hatással van. A legtöbb iskolában szigorítottak a szabályokon, de egyre több az olyan intézmény, ahol távoktatásra váltottak.
Folyamatosan emelkedik azoknak az oktatási intézményeknek a száma, ahol intézkedni kellett a koronavírusos megbetegedések miatt – írja a Népszava az Emberi Erőforrások Minisztériumának adatai alapján.