Alapszak mellé még egy szak? Nemcsak lehetőség, mert kötelező is
A BA alapszak mellett minden bölcsészhallgatónak el kell végeznie tulajdonképpen egy másik alapszak 50 kredites minor programját. Ezek a minorok természetesen előre meghatározottak, általában meg van szabva, hogy melyik szak mellé, melyik minorok közül lehet választani. Ha bölcsészképzésre vettek fel titeket, erről mindenképpen tudnotok fel.
Elegük van a bölcsészképzéseket "érő támadásokból", szövetséget alapított négy HÖK-elnök
Megelégelték, hogy az elmúlt években többször megkérdőjelezték a bölcsészképzések "társadalmi és gazdasági hasznosságát", ezért saját szövetséget alapított négy bölcsészkari HÖK-elnök.
Milyenek lesznek a 2017-es ponthatárok a legnépszerűbb bölcsészképzéseken?
Bölcsészettudományi alapszakra jelentkeztetek, és kíváncsiak vagytok, milyen ponthatárokra számíthattok? Megmutatjuk, mit lehet már most tudni.
Megdöbbentő tény? Nem is olyan rossz a bölcsész diploma
A bölcsészettudományokat oktató tanárok rengeteg energiáját felemészti, hogy a hallgatóikat megnyugtassák: értékes az, amit csinálnak. Egy amerikai adjunktus ezért most a Washington Poston megírta, miért a bölcsészdiploma a legjobban hasznosítható a technológia és az üzlet világában.
Itt vannak a legnépszerűbb bölcsészképzések 2015-ös ponthatárai
Pszichológia, anglisztika, történelem, szabad bölcsészet - ezekre a bölcsészképzésekre jelentkeztek a legtöbben a 2015-ös felvételin. Mutatjuk a ponthatárokat.
Ilyen az élet pályakezdő bölcsészként
Milyen esélyekkel indulnak a különböző szakokon végzett pályakezdők, mennyit keresnek, és mit is tanulnak pontosan? A felvi.hu-n hasznos infókat gyűjtöttek össze felvételi és diplomázás előtt állóknak. A gazdasági, a műszaki és az informatikai szakok után most a bölcsészképzésekről olvashattok.
Semmit sem ér a bölcsészdiploma?
Tényleg lehetetlen állást találni bölcsészdiplomával? Valamelyik gyorsétterem a végállomás? Mit gondolnak a hallgatók, és mit mutatnak a pályakövetési adatok? Utánajártunk.
Mennyit keresnek, és hány hónap alatt találnak állást a bölcsészek?
Havonta nettó 122-154 ezer forintot visznek haza, és 3-5 hónap alatt tudnak elhelyezkedni a különböző egyetemekről, főiskolákról kikerülő, pályakezdő bölcsészek. Itt vannak a 2013-as diplomás-pályakövetési rendszer adatai.
Itt vannak a legnépszerűbb bölcsészképzések 2014-es ponthatárai
Pszichológia, anglisztika, történelem, szabad bölcsészet - ezekre a bölcsészképzésekre jelentkeztek a legtöbben a 2014-es felvételin. Mutatjuk a ponthatárokat.
A legnépszerűbb bölcsészképzések listája: milyenek lesznek a ponthatárok?
Július 24-én húzzák a ponthatárokat: mire számíthatnak azok, akik valamelyik bölcsészképzésre jelentkeztek? Íme, a nappali tagozatos, állami ösztöndíjas képzések adatai.
Tényleg értéktelen a bölcsészdiploma?
Van, aki szerint semmit sem ér, mások szerint viszont a munkaerőpiacon is jól lehet használni a bölcsészkaron megszerzett tudást. "Ne menj bölcsésznek, mert éhen fogsz halni" - alighanem egy bölcsészhallgató sincs az országban, aki ne kapta volna meg legalább egyszer ezt a jótanácsot. De tényleg nem találnak állást a pályakezdők? Tények, vélemények.
Itt a lista: ezekre a szakokra szinte lehetetlen lesz bejutni az idén
Júliusban eldől, ki jut be egyetemre, főiskolára. Az idei szabályok szerint azok, akik alap- vagy osztatlan szakra jelentkeztek, elérik a 240 pontos határt, és "beférnek" az intézményi kapacitásba, állami ösztöndíjasként kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben. De mi lesz azokkal a képzésekkel, amelyekre többen jelentkeztek, mint ahány helyet biztosít az adott egyetem vagy főiskola? Cikksorozatunk első része: bölcsészképzések.
Elvették a diákok kedvét a bölcsészképzésektől? A tíz legnépszerűbb szak 2013-ban
Visszaesett a bölcsészettudományi képzésekre felvételizők száma: tavaly még 19 929-en, idén azonban már csak 13 295-en...
Mennyit ér a bölcsészdiploma? Meglepő eredmény egy friss felmérésen
Míg sokak szerint a biztos és jól fizető munkahelyhez a műszaki képzésen keresztül vezet az út, egy nemrég...
Hogyan jutna be ma Orbán Viktor a jogi karra?
Az LMP markánsan ellenzi a kormánynak azokat a terveit, amelyek szerint pénzt vonnának ki a felsőoktatásból, bevezetnék a tandíjat és "röghöz kötnék" a hallgatókat, vagyis csak azoknak nem kellene tandíjat fizetni, aki szerződésben vállalják, hogy itthon maradnak a diploma megszerzése után – mondta pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján Osztolykán Ágnes.