Akár kilenc hétre is kiürülhetnek az angliai egyetemek
Egy ideig nem lesznek hallgatók a közelben.
Egy ideig nem lesznek hallgatók a közelben.
A newcastle-i Northumbria University dolgozói nem elégedettek a feltételekkel, sztrájkolnának is a koronavírus alatt kialakult egészségügyi helyzet miatt.
Külföldi továbbtanulást terveztek? Az angol egyetemek még mindig a népszerűségi lista csúcsán állnak, ha nemzetközi egyetemekről van szó, azonban a Brexit a diákok helyzetét is megbonyolíthatja. Mutatjuk, hogyan igényelhettek vízumot.
Angliában sok diák, aki nem tudott dolgozni a karantén ideje alatt, most eladja személyes dolgait, hogy fizetni tudja a bérleti díjat és a többi költséget.
Hamarosan visszatérnek az első hallgatók az egyetemekre a vírushelyet után az Egyesült Királyságban. Azonban szigorú szabályok mellett léphetnek csak be az intézményekbe.
A brit és amerikai felsőoktatásban komoly fejtörést okozhat a járvány miatt kialakult helyzet, hiszen sok egyetem a külföldi hallgatóira és azok tandíjára támaszkodott első sorban.
Az Egyesült Királyságban az októberben kezdődő tanévben az oktatás jelentős része online zajlik majd a koronavírus miatt. Azoknak a hallgatóknak, akik „rendes” órákat szeretnének, halasztaniuk kell, viszont így elesnek a kedvezményes tandíjtól és a vízummentességtől.
Elkezdődnek az újranyitások és az enyhítések így az Egyesült Királyság egyetemei is próbálnak döntést hozni az őszi félévkezdés feltételeivel kapcsolatban. Az intézmények vezetői egy úgynevezett "védőbuborék-módszert” tartanak megvalósíthatónak.
A világjárvány miatt komoly tandíjkieséssel számolnak a brit egyetemek, ezért a kormánytól kérnek segítséget.
A tavaly év végi munkabeszüntetések után most 74 brit egyetem dolgozói kezdtek kéthetes sztrájkba a fizetési és a nyugdíjazási problémák miatt.
Magasabb bérekért és jobb munkakörülményekért, illetve a nyugdíjrendszer átalakítása miatt kezdtek sztrájkolni hétfőn a brit egyetemi oktatók és dolgozók, az egyetemek majdnem felében leállt a tanítás - írja a BBC.
Hatvan brit felsőoktatási intézmény dolgozói sztrájkolhatnak november 25-től december 4-ig, a munkabeszüntetés több mint egymillió hallgatót érint. A tanárok a csökkenő bérek, a növekvő nyugdíjköltségek és a rossz munkakörülmények miatt szánták rá magukat a lépésre, és ez csak az első hullám - írja a Guardian.
A Times Higher Education 2020-as világrangsorában is előkelő helyet foglalnak el a brit egyetemek: melyek a legjobb intézmények, és milyen képzéseket kínálnak?
Október 15-ig adhatjátok be a jelentkezéseteket az Oxfordi és a Cambridge-i Egyetem képzéseire, illetve az angliai orvosi képzésekre.
A műfaj növekvő népszerűségét kihasználva egyre több külföldi egyetem indít az online videójátékok világára épülő esport szakot. A kritikusok túl specializáltnak tartják a képzést - írja riportjában az AP.
Hamarosan ismét változik a szabály: a diploma megszerzése után még két évig maradhatnak Nagy-Britanniában a külföldi diákok.
Az oxfordi és a cambridge-i egyetemre, illetve az orvosi egyetemek képzéseire október 15-ig, a többi intézmény alapképzéseire január 15-ig jelentkezhettek.
Jó hír az angliai továbbtanulást tervező EU-s diákoknak: a 2020/2021-es tanévben kezdők is a korábbi tandíjakkal számolhatnak – írja a BBC.
Fontos határidő közeledik: az angliai alapképzésekre 2019. január 15-ig jelentkezhettek.
Egyre több középiskolás dönt úgy, hogy nem itthon, hanem valamelyik külföldi egyetemen folytatja tanulmányait, a magyar diákok EU-s állampolgárként ugyanis több országban tandíjmentesen tanulhatnak. A legnépszerűbbek a brit, az osztrák és a német egyetemek.