Logikai feladat délutánra: melyik számot keressük?
Hétfőn borús, hideg időben nincs jobb, mint egy kis szünetet tartani és megoldani egy matekfeladatot.
Hétfőn borús, hideg időben nincs jobb, mint egy kis szünetet tartani és megoldani egy matekfeladatot.
Kutatások támasztják alá, hogy a járvány alatt még többet lógunk a telefonunkon, mint eddig. Mutatunk egy ingyenes appot, amivel egy kis időre megszabadulhattok az értesítésektől és a folyamatosa görgetési kényszertől és úgy tanulhattok, mint még soha.
A kormány a hétvégén bejelentette, hogy ingyenes internettel támogatja majd azokat, akik a bevezetett szabályok miatt távoktatásban tanulnak tovább. De hol és hogyan igényelhető a támogatás?
Már az elnevezésben sem lehet benne, hogy angolul tanítanak.
2021-ben is kötelező lesz legalább egy emelt szintű érettségi ahhoz, hogy egy alap- vagy osztatlan képzésre bekerülhessetek. A kivétel azonban erősíti a szabályt - azt mondják -, úgyhogy összeszedtük a következő felvételi szezon kivételeit.
Ő elégedett a bevezetett szabályokkal. A köznevelésért felelős államtitkár ezen felül a mai sajtótájékoztatón elmondta, a legfrissebb számokat és a tapasztalatokat. Illetve indul a KRÉTA új funkciója is.
Az idén 535 középiskola jelezte, hogy a hozzájuk jelentkező tanulók előzetesen vegyenek részt központi írásbeli vizsgákon - közölte az Oktatási Hivatal.
Az Index azt állítja, a náluk lévő levélből kiderül, kik fogják tesztelni az iskolai dolgozókat.
Jól jönne egy kis plusz pénz, amiből fedezhetitek az egyetemi kiadásaitokat? Még novemberben sincs késő, hogy diákhitelt igényeljetek, a határidő viszont vészesen közeleg.
Izgalmasan indult a hét: a középiskolák és az egyetemek távoktatásra tértek át és szerdától újabb járványügyi szigorítások léptek életbe. Ezzel borult a kollégisták élete, és az SZFE diákjait is érintette, de vegyük csak át szépen sorban a hét híreit. Összeszedtünk mindent, ami a héten az oktatásban történt.
Kérdésetek van a keresztféléves felvételivel kapcsolatban? Vasárnap is feltehetitek a Felvi ügyfélszolgálatán.
Az általános iskolások szüleit és tanárait is megosztotta a bejelentés, miszerint szerdától online oktatásra állnak át a középiskolák és az egyetemek, a 14 év alatti diákoknak viszont továbbra is be kell járniuk az órákra. Egyesek örülnek neki, hogy ebben a korosztályban marad a tantermi oktatás, mások viszont annyira féltik a gyermeküket, hogy suliba sem merik engedni őket.
Amennyiben az osztrák példát követjük, akkor a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a magyar iskolák bezárását is indokoltnak látja.
Frissítette az egyetemekre és a kollégiumokra kiadott eljárásrendet az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
A következő szavak magyarul vannak. Lehet, hogy használjátok is, de biztosan hallottátok már őket. Lássuk, hánynak tudjátok a pontos jelentését.
A pénteki adatok szerint az Operatív törzs jelenleg 208 óvodában és 37 általános iskolában rendelt el rendkívüli szünetet, 217 általános iskolai osztályban és 22 általános iskolában pedig digitális tanrendet. Ez hatalmas ugrás az elmúlt napok számaihoz képest.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) közel ötszáz hallgatója jelentkezett szűrési, betegellátási, szállítási vagy adminisztrációs feladatokra.
Bencsik János független képviselő szerint teljesíthetetlen a feltétel, ezért változtatásokat javasol.
A héten kiderült, hogy nemcsak az állami, hanem az egyházi és magánintézmények tanárait is tesztelik koronavírusra. Az oktatási szakszervezetek azonban további kiegészítéseket követelnek.
Az Alternatív Közgazdasági Gimnázium diákjai ismét magasra tették a lécet, ezek után csak ilyen ódában érdemes üzenni.