Ezekkel a szakmákkal lehet a legjobban keresni
A legjobban fizető pénzügyi szektorban és a sereghajtónak számító vendéglátásban dolgozók fizetése között háromszoros...
A legjobban fizető pénzügyi szektorban és a sereghajtónak számító vendéglátásban dolgozók fizetése között háromszoros...
Míg az 1970-es évek végén „csak” negyven százalékkal kerestek többet a BA- vagy BSc- diplomával rendelkezők az...
Budapesten volt a legmagasabb a teljes munkaidőben foglalkoztatottak havi nettó átlagkeresete tavaly mind a szellemi...
A legfrissebb brit felmérések szerint a diákétkeztetést felügyelő iskolai asszisztensek kerestek a legrosszabbul idén...
A legelismertebb egyetemek neve a legtöbbször garanciát jelent a minőségi képzésre, amit a munkaadók gyakran kiemelt bérrel honorálnak. Íme az öt legmagasabb kezdő fizetést ígérő egyetem listája.
Átlagosan több mint 130 ezer dollárt, vagyis 24 millió forintot keresnek évente a Princeton volt hallgatói tíz-tizenkét év munkaviszony után – derül ki a Huffington Post friss összeállításából. Úgy tűnik, az amerikai elitintézmények egykori diákjainak még most sincs problémájuk az álláskereséssel. Milyen fizetésre számíthatnak azok, akik ezeken az egyetemeken tanulnak?
Sebész, aneszteziológus, vezérigazgató, fogorvos és jogász - ezek a legjobban fizetett szakmák a Business Insider gazdasági portál adatai szerint az Egyesült Államokban. Egy átlagos sebész több mint 225 ezer dollárt, átszámítva körülbelül 42 millió forintos bért kap, az egészségügyi területen dolgozók egyébként is magas fizetésből gazdálkodhatnak: a pszichiáterek 167 ezer dollárt, a háziorvosok 173 ezer dollárt vihetnek haza évente.
A gazdasági válság és a technikai modernizáció hatására egyre több szakma szűnik meg – a Forbes magazin összegyűjtötte a tíz legsúlyosabban érintett szakmacsoportot.
Fizetésük töredékét kapták meg januárban az abádszalóki önkormányzati hivatalok és oktatási intézmények dolgozói. Összesen százhatvan alkalmazott bérének csak a felét tudta kifizetni az önkormányzat – írja az atv.hu
Az országosnál egy héttel később kezdődik januárban a tanítás a tiszabői általános iskolában – írta szerdai számában az Új Néplap, amely beszámolt arról is: egy levélben azt tudatták a szerkesztőséggel, hogy a faluban több hivatali és intézményi dolgozó nem kapta meg a január elején esedékes fizetését.
December 10-e helyett 20-án kapták meg állami normatív támogatásukat az egyházi, alapítványi és magániskolák. A legtöbb intézmény összes tartalékát a pedagógusok bérére költötte, a járulékok kifizetésére már nem maradt pénz.
Nem kapták meg októberi fizetésüket a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nagyszekeres általános iskolájában dolgozó tanárok - írja a Szon.hu.
Magyarországon átlagosan 13 százalékkal keres kevesebbet egy nő, mint egy férfi munkavállaló, és a pályán eltöltött évek számával a nemek közötti bérszakadék egyre szélesebb - derül ki az egyik hazai állásportál által készíttetett felmérésből.
Jelentős eltérést mutatott a reális és a kívánt diplomás kezdő bérrel kapcsolatban az Educatio által most végzett vizsgálat eredménye. A hallgatók válaszaiból kiderült, hogy a továbbtanulást vonzóvá teszi a magasabb fizetés reménye, de a vélt és az elfogadhatónak tartott bér között jelentős az eltérés. A megkérdezettek az általuk reálisnak tartott havi kezdő bérnél 52 ezer forinttal többet tartanak elfogadhatónak.
Megfosztották tisztségétől a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnökét, Pécsi Ágnest - döntött a szervezet XIX. kongresszusa február 20-án, szombaton. A szavazás pontos eredményét nem árulta el Galló Istvánné elnök, mivel a voksolás zárt volt, azt azonban megemlítette, hogy a PSZ történetében ilyen eset még nem fordult elő.
A nagyobb, külföldi tulajdonú, Közép-Magyarországon elhelyezkedő, és exportra termelő cégek szívják fel a legtöbb pályakezdő közgazdászt és pénzügyest. A kisebb cégek sokat akarnak alkalmazottaiktól, és jobban félnek a friss diplomásoktól, - akik viszont a Big4-ról álmodoznak, fizetési igényeik pedig sokszor jóval túllépik a reális határt. Munkaerő-piaci körkép a gazdasági végzettségűek szemével.
A Portus Buda Group Zrt. fejlesztésében 1700 négyzetméter alapterületű luxus iroda épül Budapesten a Piarista köz és a Pesti Barnabás utca közti volt ELTE tömb felső két szintjén.
A közigazgatás túlzsúfolt, a bíróságokon és ügyészségeken kevés a hely. A közjegyzői pálya „kihalásos alapon” működik, ügyvédből pedig Dunát lehet rekeszteni. Ennyire sötét lenne a frissen végzett jogdoktorok jövője, vagy van kiút is? Az okosok szerint van: konkrét elképzelésekkel, és egy részterületre fókuszált tudással a nagy cégek kapkodnának a jogászok után.
Online kérdőívek segítségével végzett pályakövetéses kutatásokat a Pannon Egyetem 2008 őszén, melynek eredményeit a közelmúltban ismertették a vizsgálatot végzők egy szakmai konferencia keretében. Az eredményekből kiderült, az idegen nyelvi képzéssel nem voltak megelégedve a hallgatók, pedig erre az ismeretre van a legnagyobb szükségük a munkaerőpiacra kikerült frissdiplomásoknak. A válaszok azonban az elhelyezkedés tekintetében pozitív képet mutatnak, a végzettek ugyanis 1-3 hónap alatt találnak munkát, legmagasabb bérrel a műszaki végzettségűek helyezkednek el.
A Magyar Nemzet információi szerint a kormány visszavonta az Új tudás program pályakezdő pedagógusok béremelését érintő részét. A legújabb költségvetési javaslatban már nem szerepel a több mint tízmilliárd forintos alapelem.