Virágba borult az ELTE lágymányosi campusa: a nap képei
Fotósorozatot tett közzé a Facebookon az ELTE Társadalomtudományi Kara a virágba borult lágymányosi campusról. Ezek a nap képei.
Fotósorozatot tett közzé a Facebookon az ELTE Társadalomtudományi Kara a virágba borult lágymányosi campusról. Ezek a nap képei.
Tíz magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb képzésterületi rangsoraira: a bölcsészettudományok területén a CEU-t például a 143. helyre sorolták, az élet- és orvostudományok listáján a Semmelweis Egyetem a 308. helyen végzett, a természettudományi képzések QS-rangsorában pedig az Eötvös Loránd Tudományegyetem szerezte meg a legjobb helyezést, a 340. helyen áll. Összegyűjtöttük az összes magyar helyezést.
Egy 1959-es cikk részletével emlékezik Tandori Dezsőre az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár.
Nem igaz, hogy a bölcsészkaron azért kezdtek kidolgozni egy minősítési rendszert, hogy az alapján bocsássanak el oktatókat – mondta Darázs Lénárd, az Eötvös Loránd Tudományegyetem általános ügyekért felelős rektorhelyettese, aki az Eduline-nak adott interjúban arról is beszélt, nem gazdasági vészhelyzet miatt döntött úgy a szenátus, hogy racionalizálják a bölcsész- és a természettudományi kar működését.
Hatvan ideiglenes kollégiumi helyet ajánlott fel a Károli Gáspár Református Egyetemnek az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Tanító- és Óvóképző Kar hallgatói önkormányzata pedig ruhagyűjtést szervez a károsultaknak.
Összesen 64 oktató és oktatástámogató munkatársától válik meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) – írja a Népszava az intézmény tájékoztatása alapján.
Eötvös Loránd Tudományegyetem pénzügyi helyzete és működése stabil - reagált az egyetem az Oktatói Hálózat hétfői közleményére.
"A kormány szisztematikusan alulfinanszírozza a felsőoktatást, és az elégtelen források elosztását úgy alakította, hogy az a minél olcsóbb tömegoktatás és mondvacsinált kutatási tevékenységek felé sodorja az intézményeket" – írja közleményében az Oktatói Hálózat.
Versenyképes felsőoktatási béreket, új képzési normatívarendszert követel a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az Emberi Erőforrások Minisztériuma szeptembertől a képzési alaptámogatást több képzési területen a megemelt képzési önköltség alapján kapják majd meg az egyetemek, főiskolák.
Szerettetek volna a könyvtárban felkészülni a vizsgákra? Ha az ELTE Bölcsészettudományi Karára készültetek, akkor lehet, hogy nem jártok szerencsével.
Az ország legszebb könyvtárát-olvasótermét keressük: a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár bölcseleti olvasóterme, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem monumentális olvasóterme vagy az Ferenciek terén álló ELTE Egyetemi Könyvtára, esetleg az CEU vagy a Corvinus modern könyvtára a legszebb? Szavazzatok!
Még bő egy hónapig lehet jelentkezni a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra. 2. rész: Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Önvédelmi képzés elindítását tervezi az ELTE Sportiroda a Hallgatói Önkormányzattal együttműködésben az egyetem hallgatói számára.
Többek között létszámleépítéssel kell megtakarítania 250 millió forintot az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarának – erről a kar dékánja beszélt.
Itt a legfrissebb rangsor: ezekre a karokra jelentkeznek legnagyobb számban az érettségin és felvételin legtöbb pontszámot elérő diákok.
Az ELTE Társadalomtudományi Kar alkalmazott közgazdaságtan szakos hallgatói csapata nyerte meg az Inter-University Student Economics Tournament 2018 közgazdaságtani versenyt.
Nyilvánosságra hozta képzésterületi rangsorait a Times Higher Education (THE). A magyar egyetemek közül a Semmelweis a világ négyszáz legjobb – orvos- és egészségtudományi képzést indító – intézménye közé került, az Eötvös Loránd Tudományegyetem a bölcsész- és a pszichológiai képzések listáján szerzett előkelő helyet, de a Műegyetem, a Corvinus és a vidéki tudományegyetemek is több rangsorra felkerültek.
Újabb hallgatói fórumot szerveznek egyetemisták és oktatók a felsőoktatás jövőjéről.
Száz-százötven hallgató vonult az Eötvös Loránd Tudományegyetem lágymányosi campusára, ahol a társadalomtudományi kar oktatói és hallgatói „figyelemfelhívó szolidaritási és információs sztrájknapot” tartanak, tiltakozásul a felsőoktatás autonómiáját és az akadémiai tanszabadságot érintő sorozatos beavatkozások, gazdasági átalakítások, valamint a társadalmi nemek tanulmánya mesterszak beszüntetése ellen.
„Sztrájknapot” tartanak szerdán az ELTE Társadalomtudományi Kar oktatói és hallgatói, így tiltakoznak a társadalmi nemek mesterszak megszüntetése, a felsőoktatás autonómiáját érintő beavatkozások és gazdasági átalakítások ellen.