Döntöttek az ELTE BTK-n: jövő héten vége az online oktatásnak, visszatérhetnek a hallgatók
Jelenléti formában folytatódik a tavaszi félév az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarán, február 28-tól kell visszatérniük a hallgatóknak a campusra.
Jelenléti formában folytatódik a tavaszi félév az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarán, február 28-tól kell visszatérniük a hallgatóknak a campusra.
Felújítják az Eötvös Loránd Tudományegyetem Trefort utcai gyakorlógimnáziumát és a Trefort-kerti campus egyik épületét is.
Online tartják meg a félév végi vizsgákat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán – az erről szóló dékáni utasítás szerdán tették közzé.
Szigorított a járványügyi szabályokon az Eötvös Loránd Tudományegyetem több kara. A bölcsészkaron az előadásokat a szorgalmi időszak végéig online tartják meg, a jogi karon pedig a vizsgákat szervezik majd online formában. Az informatikai karon - ahol már az szemeszter elején két csoportra osztották a hallgatókat, felváltva járhatnak be az egyetemre - a hiányzásokra vonatkozó szabályokon változtattak. Ott egyébként nem elég a sebészi vagy a szövetmaszk, legalább ffp2-es maszkot kell viselni az épületben.
November 22-től a szorgalmi időszak végéig minden előadást online tartanak meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarán – az erről szóló dékáni utasítást a hallgatói önkormányzat tette közzé a Facebookon.
Számos statisztika létezik a felsőoktatásban végzett hallgatókkal kapcsolatban, megnéztük, hogy mire számíthatnak az ELTE diákjai.
A 2020 szeptemberében induló felsőoktatási képzésekre összesen 91 460-an jelentkeztek, többségük állami ösztöndíjas formában kíván továbbtanulni. 24 118 jelentkezővel idén is az ELTE a legnépszerűbb hazai egyetem.
Az ELTE egyetlen magyar egyetemként került be a brit Times Higher Education 2020-as bölcsészettudományi felsőoktatási rangsorába - írja az egyetem.
Régi fotót osztott meg a Facebookon az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár az egyetem bölcsészkarának korábbi épületéről.
A Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara, a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kara, a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara – ezek az egyetemi karok vezetik a népszerűségi listát a 2019-es felvételin.
Szomorú Facebook-posztot írt az ELTE Zenei Tanszéke, miután olyan mértékben kellett létszámot csökkenteni, ami komolytalanná teszi az ott folyó munkát.
Nem igaz, hogy a bölcsészkaron azért kezdtek kidolgozni egy minősítési rendszert, hogy az alapján bocsássanak el oktatókat – mondta Darázs Lénárd, az Eötvös Loránd Tudományegyetem általános ügyekért felelős rektorhelyettese, aki az Eduline-nak adott interjúban arról is beszélt, nem gazdasági vészhelyzet miatt döntött úgy a szenátus, hogy racionalizálják a bölcsész- és a természettudományi kar működését.
Összesen 64 oktató és oktatástámogató munkatársától válik meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) – írja a Népszava az intézmény tájékoztatása alapján.
"A kormány szisztematikusan alulfinanszírozza a felsőoktatást, és az elégtelen források elosztását úgy alakította, hogy az a minél olcsóbb tömegoktatás és mondvacsinált kutatási tevékenységek felé sodorja az intézményeket" – írja közleményében az Oktatói Hálózat.
Szerettetek volna a könyvtárban felkészülni a vizsgákra? Ha az ELTE Bölcsészettudományi Karára készültetek, akkor lehet, hogy nem jártok szerencsével.
Többek között létszámleépítéssel kell megtakarítania 250 millió forintot az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarának – erről a kar dékánja beszélt.
Szerinte a védelem a hallgatókat és az oktatókat is megilleti.
A korábbi ELTE TÁTK-os fórum folytatásaként az ELTE Bölcsészettudományi Karán is hallgatói fórumot tartanak.
Az ELTE BTK Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetének huszonkét munkatársa is csatlakozott az ELTE TÁTK oktatóinak és hallgatóinak kezdeményezéséhez, amellyel a társadalmi nemek szak megszüntetése és az egyetemi autonómia csorbítása ellen tiltakoznak.
Hol érdemes két óra közt lazítani az ELTE BTK-n? Az Eduline-nak Gönczi Dorottya, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának harmadéves magyar szakos hallgatója mesélt egyetemi tapasztalatairól.