Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A dél-alföldi megyeszékhelyen egy romákat segítő egyesület kapta meg ingyenes használatra az épületet, vállalva, hogy felújítja azt. Hatvan diákkal terveznek elindulni ősztől, nem csak roma tanulókkal.
Már a koronavírus tájékoztató oldalán sem teszik közzé az aktuális óvodai-iskolai adatokat, és a megkeresésekre sem válaszol a kormány. A PDSZ-hez viszont több jelzés is érkezett, hogy egy-egy diák megfertőződött, de járványügyi intézkedés nem történt.
A diákok ennek felmutatásával mehetnek uszodába, étterembe, cukrászdába, vagy folytathatnak sporttevékenységet egyesületekben - jelentette be szerdán Heinz Fassmann oktatási miniszter Bécsben.
Május 10-től már a felsősök és a középiskolások is visszatérhettek az iskolákba, így hosszú hónapok után a folyósók és a tantermek ismét megteltek élettel.
Május 10-től a felsősöknek és a középiskolásoknak is újraindul a jelenléti oktatás. Sokan azonban úgy érzik, ennek még nincs itt az ideje a járvány miatt, mások pedig feleslegesnek tartják, hogy a tanév utolsó honapjára kell visszatérni az iskolákba. Mit tehetnek azok a szülők, aki a továbbiakban is otthon tartanák a gyereküket, illetve milyen járványügyi intézkedésekkel kell számolni az intézményekben? Most minden kérdést megválaszolunk.
Rengeteg diák és szülő aggódik a jövő heti iskolanyitás miatt, a kormány azonban eddig hajthatatlannak tűnt. Bár a terv még mindig ugyanaz: hétfőn visszatérnek a felsősök és a középiskolások is az iskolákba, viszont úgy tűnik, számukra is lesz egy kiskapu a hiányzások igazolására.
Az ADOM Diákmozgalom ma indította az aláírásgyűjtést, amihez már most annyian szeretnének egyszerre csatlakozni, hogy a honlap szervere időről időre lefagy.
Az érettségi első hete után már általánostól középiskoláig mindenki személyesen tanul majd, és ez az év végéig így is marad. A digitális oktatás ugyanis "jól bevált, de a közösség szempontjából fontos a jelenlét is" - mondta Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi osztályvezetője.
Az iskolákban, mint korábban, újra kötelező lesz a maszkviselés, a rendezvényeket továbbra sem engedélyezik, és sportolni, énekelni csak a szabadban - az udvaron, illetve a kültéri sportpályákon - lehet.
Néhány országban már most hétfőtől visszatérhettek a diákok az iskolapadokba, de a nagyobb lazítás jövő héttől kezdődik. Körbe néztünk, mik a tervek külföldön.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) többek között elvárja az oktatásirányítástól, hogy csökkentsék minimálisra az osztálylétszámokat az újranyitás után, az otthon maradó gyermekeket semmilyen hátrány ne érje, a pedagógusok esetleges túlmunkáját pedig fizessék ki.
Az emberi erőforrások minisztere az intézmények vezetőinek kiküldött levélben többek között azt is kiemeli, az iskolákban nem lehet keverni a jelenléti és az online oktatást, az óvodákban pedig el kell kerülni a csoportok összevonását.
A szeptemberben bevezetett járványügyi szabályok mellet indul újra az iskola ma reggel, de vajon hányan lesznek a termekben? Mondjátok el a tapasztalataitokat, és azt, ti hogy döntöttetek.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) köznevelésért felelős államtitkára az operatív törzs csütörtöki sajtótájékoztatóján ismertette az iskolanyitással kapcsolatos részleteket.