Orbán Viktor: Május 10-én nyitnak a középiskolák, csak írásbeli érettségi lesz
Az iskolák nyitásáról és az érettségikről is beszélt ma reggel a miniszterelnök a Kossuth Rádióban adott interjújában.
Az iskolák nyitásáról és az érettségikről is beszélt ma reggel a miniszterelnök a Kossuth Rádióban adott interjújában.
Szerdán indítottunk egy szavazást, ahol titeket, érettségizőket kérdeztünk, visszamennétek az iskolákba április 19-től? Kevesebb mint 24 óra alatt közel 900 szavazat érkezett, de a számláló percről percre emelkedik. A jelenlegi állás alapján azonban a vélemények látványosan elhúztak az egyik irányba.
A magyar- és a töriérettségi, de az informatikai és a természettudományos tárgyak vizsgái is átalakulnak 2024-től – az új Nat alapján indult évfolyamok már az új szabályok alapján érettségiznek majd. Több szakmai szervezet élesen bírálta a tervezett változtatásokat, az Oktatási Hivatal oldalán most véleményezni lehet a részletes vizsgakövetelményeket.
Milyen részekből áll a vizsga? Mennyi időtök van a feladatok megoldására? Hogyan történik a pontszámítás? Milyen segédeszközöket használhattok? Minden információt összegyűjtöttünk.
Úgy, hogy kitöltitek az előző évek feladatsorait. Ezért most összegyűjtöttük nektek azokat a linkeket, amelyek a gyakorlás során hasznosak lehetnek.
Érettségi, szakdogaírás és vizsgaidőszak előtt különösen aktuális a kérdés: mi az a stressz-faktor, ami már a testünkre is hatással van, és hogyan érdemes kezelni a stresszhelyzeteket? Érdekes videót hoztunk.
Elkezdődött a tanárok oltása és még mindig sok a kérdés az április 19-re tervezett iskolanyitások, és az egy hónap múlva kezdődő érettségik körül is. Összeszedtük az elmúlt hét legfontosabb oktatási híreit az általános iskoláktól egészen az egyetemekig.
Megnéztük, hogy a nyelvi érettségiknél milyen feladatok megoldásához használhatjátok ezt a legális puskát közép- és emelt szinten.
A jelenlegi tervek szerint április 19-től az általános iskoláktól a középiskolákig mindenhol elindulhat a személyes oktatás. Az érettségik előtt két héttel azonban sokakban felmerül a kérdés, mennyire lehet biztonságosan visszaengedni a diákokat egy olyan közösségbe, ahol csak a tanárok lesznek beoltva. Szavazzatok, szerintetek mi lenne a legjobb döntés.
Egy átlagos tanév 180 tanítási napból áll. Az idén érettségiző évfolyam tavaly március óta összesen 147 napot töltött otthon, és még mindig nincs vége a digitális oktatásnak – erre hívta fel a figyelmet egy végzős középiskolás, akinek posztja néhány nap alatt több ezer emberhez jutott el.
Fontolják meg, hogyan lehetne méltányos módon kompenzálni az idén érettségiző évfolyam hátrányát – ezt kérik a vezető magyar gimnáziumok igazgatói a kormánytól.
A petíciót másfél hete indították, az aláírók azt kérik a kormánytól, ne tartsák meg a szóbeli érettségi vizsgákat.
Másfél hónap múlva kezdődik a tavaszi érettségi szezon, az államtitkárság pedig arra készül, hogy az írásbelik mellett a szóbeliket is megtartják. De vajon milyen szabályok vonatkoznak majd azokra a diákokra, akik koronavírus-fertőzés vagy hatósági házi karantén miatt nem tudnak vizsgázni?
A térképi ismeretektől kezdve, a világgazdagság jellemző folyamatain át, egészen a globális kihívásokig több minden előkerülhet az érettségin.
Sem az írásbelit, sem a szóbelit nem tartják meg.
A mostani végzősöknek nemcsak az érettségi körüli bizonytalansággal és az elmaradt iskolai mérföldkövekkel – szalagavató, bankett, szerenád, ballagás – kell megküzdeniük, a pandémia az identitáskeresés időszakát is megnehezíti. E téren is egészen másként alakul az életük, mint a két-három évvel idősebb társaiknak.
Ez a petíció kivételesen nem a vizsgák eltörléséről szól, hanem arról, milyen feltételek mellett lehetne ezeket megvalósítani.
Jó, ha már most tudjátok, hogy a közép- és emelt szintű magyarérettségin a helyesírást és az írásképet is pontozzák.
A magyar nép eredete emelt szintű téma lesz, összességében több magyar történelem kerül a vizsgákba, sőt, a természettudományos szóbelik esetében megjelenő projektmunkák a történelemérettségin is elképzelhetőek lesznek.
2021-ben az OKJ-s képzések rendszere átalakult, viszont a felvételiben továbbra is beszámítanak a korábban szerzett szakképesítések. Mutatjuk, milyen bizonyítványok és hogyan érnek többletpontot.