szerző:
Székács Linda
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Szeretnék láthatóvá tenni őket.

Méhviaszból készült női mellszobrot avattak a Budapesti Műszaki Egyetemen Pécsi Eszter, az első magyar mérnöknő születésnapján, március 8-án - számolt be róla a BME.

“Március 8-a tavaszi, kicsit hűvös, kicsit szeles estéjén a női mérnökök láthatóságára, pontosabban annak hiányára hívta fel a figyelmet egy méhviaszból készült női mellszobor felavatásával a BME Építész Szakkollégiuma, a girlscanscan kollektíva, valamint a Pro Progressio Alapítvány és a BME EELISA közössége” - írják az egyetem honlapján.

Az egyetem azért ezt a napot választotta, mert március 8-án született Pécsi Eszter, az első magyar mérnöknő, ráadásul 1920-ban ezen a napon vette át a diplomáját, nem mellesleg pedig a Nemzetközi Nőnapot is ezen a napon ünnepeljük.

Honlapjukon azt írják, számos olyan, a BME-hez kötődő mérnök- és kutatónő van, akinek életútja méltó arra, hogy szoborral is megemlékezzen róla az egyetemi közösség, az intézmény területén mégsincs egyetlen olyan szobor sem, ami egy női mérnöknek állít emléket. Annak érdekében, hogy erre a hiányra felhívják a figyelmet, a méhviaszból készült szobrot meggyújtották.