Hiába nyújtott be alkotmányjogi panaszt a Meseország mindenkié című könyv kiadója, az Alkotmánybíróság elutasította.
A Labrisz Leszbikus Egyesület azért kezdett pereskedésbe a Magyar Nemzet kiadójával, mert egyik cikkükben így vélekedtek könyvükről és magáról a kiadóról:
a Meseország mindenkié című könyvet a pedofíliához, a Labrisz Leszbikus Egyesületet pedig egy pedofil szervezethez hasonlóan kell megítélnünk. Mert végül is erről van szó.
Ezért a Labrisz jóhírneve megsértése miatt személyiségi jogi pert indított, amit első fokon meg is nyert. Azonban a másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla az ítéletet megváltoztatta, majd az indítványozó kérését elutasította. Döntését azzal indokolta, hogy a felperes közszereplő mivolta okán fokozott tűrési kötelezettséget kell vállalnia- írta meg a 24.hu.
A törvényszék szerint a pert elindító cikkben szereplő szövegrész olyan értékítélet, ami nem lépte túl a szabad véleménynyilvánításhoz való jogi keretet. Véleményük szerint a sértő vélemény nem általánosan a Labriszra, hanem pusztán a könyvre vonatkozik. A szellemi termékek pedig nem rendelkeznek személyiségi jogokkal, így nincs olyan jogosultság, hogy egy könyvet ne lehetne kritizálni.
függetlenül a közlés értékétől, stílusától, attól, hogy ez az álláspont a többségi elgondolással találkozik-e, a közlés a véleménynyilvánítás szabadságának a védelmét élvezi.
Ez a döntés azért is volt meglepő fordulat, mivel 2021 novemberében elsőfokon még bocsánatkérésre és 1 millió forintos sérelemdíj megfizetésére kötelezték a Magyar Nemzet kiadóját a szöveg súlyosan sértő mivolta miatt.