szerző:
Székács Linda
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A maradványok a modern ember és a neandervölgyiek keveredésére utalnak.

45 ezer éves, a homo sapiens eddig egy ismeretlen ágához tartozó újszülött maradványait találták meg egy franciaországi barlangban - számolt be róla az IFLScience.

A tudományos lap szerint a Grotte du Renne nevű barlang teli volt neandervölgyi emberek maradványaival, ami azért is különleges, mert a lelőhelyen feltehetőleg abban az időszakban éltek neandervölgyiek, amikor már a modern emberek is kezdtek megjelenni. Erre utal az a most megtalált, csecsemőhöz tartozó csípőcsont is, amely már sokkal inkább hasonlít a modern emberéhez, mint a neandervölgyiekhez, ezért a kutatók azt feltételezik, hogy a 41-45 ezer éves csontok a Homo sapiens egy eddig ismeretlen, korai ágához tartozhatnak, ami a modern emberek és a neandervölgyiek együttélésének, feltehető keveredésének bizonyítéka.

A barlangban az emberi maradványokon kívül számos szerszámot is találtak, amik szintén arra utalnak, hogy a neandervölgyiek "megfigyelték" a szomszédaikat, és a saját fegyvereiket ötvözték a tőlük látott technikákkal, így egyfajta "hibrid iparágat" létrehozva.