Gáspár Sándor hátrányos helyzetű diákként indult, ma viszont már a Belügyminisztériumban foglalkozik felzárkózás-politikával.
Általános iskolában is már jól tanultam és valahogy mindig is megvolt bennem az igény a továbbjutásra. Nagyon hamar és fiatalon felismertem a környezetemben a nincstelenséget, amit én el akartam kerülni. Egyetlen kitörési lehetőségem a tanulás volt, amiben édesanyám és a tanáraim is támogattak és biztattak. Mindig egyengették az utam, bátorítottak, s elhitették velem, hogy több van bennem, mint amit én gondolok
- mondta el a Ripostnak Gáspár Sándor, aki ma már a Belügyminisztériumban foglalkozik felzárkózás-politikával.
A cikk szerint a 28 éves roma fiatal egy Nógrád megyei településen nőtt fel hátrányos helyzetű, de támogató családban, így az általános iskolai tanulmányait követően Balassagyarmaton tanulhatott tovább az Arany János Tehetséggondozó Program keretében, ami elmondása szerint ugródeszka volt az életében. Később innen felvételizett az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetemre, ahol 2021-ben történelem-etika szakos tanárként szerzett diplomát, jelenleg pedig a Nemzeti Közszolgálati Egyetem államtudomtudományok szakán tanul.
Az egri tanulmányaim alatt is már foglalkoztattak bizonyos kérdések, területek, mint a felzárkózás, oktatás, ifjúságpolitika, sőt egy-egy programnak önkéntese vagy dolgozója is voltam. Egerben tagja lettem az Egri Roma Szakkollégiumnak, és itt találkoztam a felzárkózás-politika munkatársaival is, akik végül meghívtak a jelenlegi munkámra a minisztériumba
- tette hozzá.
Mivel ő is megtapasztalta a kitartás és a tanulás eredményét, munkájában hozzá hasonló fiataloknak szeretne hasonló lehetőségeket teremteni és motiválni őket arra, hogy megvalósítsák a kitűzött céljaikat.