Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hogy miért, azt Härtlein Károly el is magyarázta a középiskolásoknak.
A BME Természettudományi Karának (BME TTK) Fizika Intézete 2017 óta szervezi meg a „tanévkezdő gatyábarázó” fizikaórákat, amelyeken középiskolások és tanáraik vettek részt.
Härtlein Károly mesteroktató – akit a BME oldala szerint a gyerekek „Magic Karcsinak hívnak” – már az elmúlt éveben híressé vált különleges kísérleteiről, idén azonban emelte a tétet. Felhőt generált egy PET palackban, megmutatta, hogyan lehet elektromos árammal szövet olvasztani, behorpasztott egy alumíniumpalackot, cseppfolyós nitrogénnal zsugorított lufit és PET palackot, rakétát és szökőkutat készített, a fináléban pedig egy cseppfolyós nitrogénnel töltött kalapban búcsúzott közönségétől.
De az igazán nagy húzás idén az volt, amikor egy önként jelentkező diák kalapáccsal tört diót a műegyetemi oktató fején, akit – írja a bme.hu – a fájdalom érzésétől Newton első, tehetetlenségről szóló törvénye „mentett meg”. Härtlein Károly újabb kísérletében egy mellkasán elhelyezett téglát kellett összetörni, ezt a feladatot ezúttal Charaf Hassan dékán vállalta magára.