Nyelvtanulás: ezzel az alkalmazással a kiejtést is gyakorolhatjátok

Ma egy olyan alkalmazást ajánlunk nektek, amellyel a kiejtést és a hallásértést is gyakorolhatjátok.

  • Eduline

Mondly nevű androidos alkalmazás segítségével kifejezéseket gyakorolhattok angolul, németül, franciául, olaszul, spanyolul és akár portugálul is.

Meghallgathatjátok, hogy az anyanyelvi szinten beszélők hogyan ejtik ki a szavakat, milyen gyorsasággal és hanglejtéssel. Saját magatokat is visszahallgathatjátok, sőt kvízkérdésekkel is tesztelhetitek magatokat.

Ha több alkalmazást is kipróbálnátok, akkor itt találhattok párat, amelyekkel a nyelvtani tudásotokat vagy a szókincseteket fejleszthetitek.

Nyelvtanulás sorozatokkal és filmekkel? Ezzel a bővítménnyel kipróbálhatjátok

Új ingyenes bővítményt dobott piacra a Google Chrome. Most sorozatok, filmek nézése közben tanulhattok új nyelveket.

Hozzászólások

Milyen diákmunkák fizetnek a legjobban, és mennyit lehet félretenni egy nyár alatt?

A nyári szünet sok diáknak nemcsak a pihenésről szól, hanem a pénzkeresetről is. Az elmúlt években jelentősen emelkedtek a diákmunkák órabérei, így ma már akár több százezer forintot is össze lehet gyűjteni egyetlen nyár alatt. De mely munkák fizetnek a legjobban, milyen szabályok vonatkoznak a diák munkavállalókra, és hogyan segíthet egy nyári állás abban, hogy később könnyebb legyen elhelyezkedni?

Gulyás Gergely állításai teljesen elszakadtak a valóságtól Lannert Judit szerint: sosem volt szó gimnáziumok megszüntetéséről

„Épp az ellenkezőjét mondtam” – reagált Lannert Judit arra, hogy Gulyás Gergely szerint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok megszüntetését vetette fel egy interjúban. Az oktatási és gyermekügyi miniszter szerint valójában a középiskolai felvételi rendszer felülvizsgálatának szükségességéről beszélt, nem pedig a képzési forma felszámolásáról.

Lannert Judit átalakítaná az érettségit és megvizsgálná a gimnáziumi felvételi rendszerét

Miniszterként első nagyinterjúját Lannert Judit a Balzac diákmédiának adta. A beszélgetésben a diákok túlterheltségéről, az érettségi és a gimnáziumi felvételi rendszer lehetséges reformjáról, a mesterséges intelligencia oktatásban betöltött szerepéről, valamint az iskolai szegregáció és az elitképzés problémáiról is beszélt. Az interjúból az is kiderült, hogy pályafutása elején két évig egy gyermekotthonban dolgozott nevelőtanárként.

A nap kérdése: fel kell tölteni a középiskolai bizonyítványt a felvételihez?

„A középiskolai bizonyítvány minden olyan oldalát fel kell tölteni az E-felvételibe, amely alátámasztja a tanulmányi pontok számításhoz szükséges középiskolai eredményeket” – írja a felvi.hu. A középiskolai eredményeket a középiskolai bizonyítvány valamennyi (9-14.) évfolyamának feltöltésével szükséges igazolni.