Egyre több borsodi diák jár kassai középiskolába
Egyre több szülő dönt úgy Borsod-Abaúj-Zemplén megyei településein, hogy a kassai Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskolába íratja be gyermekét - írta az Észak-Magyarország hétfőn.
"Támadj meg egy tanárt": letartóztatták a Facebookon szervezkedő diákokat
Hat diáklányt tartóztatott le a rendőrség a nevadai Carson Cityben, a középiskolások ugyanis „Támadj meg egy tanárt” elnevezésű eseményt hoztak létre a Facebookon – állításuk szerint viccből.
Nem kapták meg teljes fizetésüket az abádszalóki tanárok
Fizetésük töredékét kapták meg januárban az abádszalóki önkormányzati hivatalok és oktatási intézmények dolgozói. Összesen százhatvan alkalmazott bérének csak a felét tudta kifizetni az önkormányzat – írja az atv.hu
A gyereknevelést is tanítani kellene?
Oktatni kellene a gyermeknevelést - mondta Herczog Mária, a Gazdasági és Szociális Tanács (GSZT) állandó bizottságának elnöke a Családpolitika más-más szemmel című tanulmánykötetet bemutató budapesti sajtótájékoztatón.
Nem tetszik az életpályamodell a pedagógusoknak
Elfogadhatatlannak tartja a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a pedagógus-életpályamodell koncepciójában szereplő, tervezett minősítési rendszert. Szerintük a koncepció indokolatlan különbséget tesz az óvodapedagógusok, tanítók és a tanárok között.
Több ezer tanári állás szűnhet meg Romániában?
Háromezer tanári állás szűnhet meg az új román oktatási törvény bevezetése miatt – állítja a Szabad Tanügyi Szakszervezetek Szövetsége.
Több ponton átírják az új közoktatási törvényt?
Átalakítja az új közoktatási törvényt az oktatási államtitkárság: lesz külön életpályamodell iskolaigazgatóknak, megmaradnak a két tannyelvű gimnáziumok és a nyelvi előkészítő osztályok is - írja a Magyar Nemzet.
Több mint kétezer lógós diák került bajba: megvonták a támogatást
Már a tanév első hónapjában akadtak olyan diákok, akiknek összegyűlt az ötven igazolatlan tanórája; bár e diákok szülei nem veszítik el a nevelési és iskoláztatási támogatást, annak folyósítását felfüggesztik - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Sajtó- és Kommunikációs Titkársága.
"Magyarországon lesz a világ legnehezebb érettségi vizsgája"
Sem az érettségi vizsga szigorítását, sem a hatvanórás kötelező közösségi munkát nem tartja jó és értelmezhető lépésnek a Pedagógusok Szakszervezete. Közelményükben az áll: az újból bevezetendő gyógypedagógiai osztályok megnehezítenék a diákok kiemelkedését, a tankönyvek ingyenessé tétele pedig "megszünteti a tankönyvpiacot".
Európa legfurcsább, legkönnyebb és legnehezebb érettségi vizsgái
A kanadai, ukrán és svéd diákok jóformán hírét sem hallották az érettséginek, az osztrák és a bolgár végzősöknek három, az albán középiskolásoknak pedig négy tantárgyból kell vizsgázniuk a gimnáziumi tanulmányaik végén. Úgy tűnik, a magyar diákoknak mindenki másnál nehezebb dolguk van - sőt, az érettségi még komolyabb kihívás lesz, ha az új közoktatási törvényt a jelenlegi formájában fogadja el az országgyűlés. Könnyen előfordulhat ugyanis, hogy 2013-2014-től öt helyett hat tantárgyból kell majd vizsgázni.
Növelné a középiskolások heti óraszámát a gimnáziumok szövetsége
Nem tartja elfogadhatónak az új közoktatási törvény tervezetének egyes elemeit a Gimnáziumok Országos Szövetsége (GOSZ).
Miért van pogó a metálkoncerten? Corvinusos esszépályázat középiskolásoknak
Miért hordanak fekete ruhát a Dimmu Borgir-rajongók? Miért tarhálnak a punkok, és miért népszerű a Megasztár? Ha 2011-ben vagy 2012-ben érettségizel, és szívesen végeznél egy kis kutatómunkát a zene és a társadalom kapcsolatáról, jelentkezz a Budapesti Corvinus Egyetem esszépályázatára.
Fél évet kap Hoffmann Rózsa? Tagadja a leváltásáról szóló híreket az államtitkár
Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár szerint nincs valóságalapja a felmentéséről szóló híreknek.
Sportjogász váltja Kerpen Gábort az Oktatási Hivatal élén
Hétfő óta Princzinger Péter az Oktatási Hivatal elnöke. Bár a 36 éves jogász szakterülete a sportjog, oktatási ügyekben sem járatlan: 2000 és 2003 között igazgatóhelyettesként, majd ügyvezető igazgatóként az Educatio Kht.-t vezette, 2005 és 2006 között pedig az ELTE oktatási igazgatója volt. Ő az Oktatási Hivatal harmadik elnöke.
Nem kapták meg decemberi fizetésüket a tanárok, később kezdődik a tanítás
Az országosnál egy héttel később kezdődik januárban a tanítás a tiszabői általános iskolában – írta szerdai számában az Új Néplap, amely beszámolt arról is: egy levélben azt tudatták a szerkesztőséggel, hogy a faluban több hivatali és intézményi dolgozó nem kapta meg a január elején esedékes fizetését.
A világ egyik legfurcsább akadémiáját nyitották meg Olaszországban
Ritka kincsnek számít a csend, sokan nem is tudják, mit jelent a zajmentes élet - ezt tanítják az Olaszországban alapított Csendakadémián, mely rendkívüli maratonra készül.
Ezért szenved egyre több diáklány depressziótól
A koránérő fiatal lányok nagyobb valószínűséggel küzdenek mentális egészségügyi problémákkal kamaszéveik alatt - derült ki egy új tanulmányból.
Jövőre pályázhatnak az iskolák határon túli osztálykirándulásokra
Állami támogatással minden általános- és középiskolás eljuthat a határon túli magyarlakta területekre – erről még októberben döntött az Országgyűlés. A minisztériumok most a részleteken dolgoznak, pályázni várhatóan a jövő tanévtől lehet majd.
Rendkívüli tanítási szünetet rendeltek el a pilismaróti iskolában
A hét végéig rendkívüli tanítási szünet van a Komárom-Esztergom megyei Pilismarót általános iskolájában, mert a gázkazánok használatbavételi engedélyének hiánya miatt nem lehet fűteni az épületben.
Így fog kinézni a 2010/2011-es tanév második féléve
Hatnapos tavaszi szünet, több mint egy hónapos érettségi időszak és június 16-tól kezdődő nyári szünet: összegyűjtöttük a 2010/2011-es tanév második félévének legfontosabb dátumait.