Európa legfurcsább, legkönnyebb és legnehezebb érettségi vizsgái
A kanadai, ukrán és svéd diákok jóformán hírét sem hallották az érettséginek, az osztrák és a bolgár végzősöknek három, az albán középiskolásoknak pedig négy tantárgyból kell vizsgázniuk a gimnáziumi tanulmányaik végén. Úgy tűnik, a magyar diákoknak mindenki másnál nehezebb dolguk van - sőt, az érettségi még komolyabb kihívás lesz, ha az új közoktatási törvényt a jelenlegi formájában fogadja el az országgyűlés. Könnyen előfordulhat ugyanis, hogy 2013-2014-től öt helyett hat tantárgyból kell majd vizsgázni.
Növelné a középiskolások heti óraszámát a gimnáziumok szövetsége
Nem tartja elfogadhatónak az új közoktatási törvény tervezetének egyes elemeit a Gimnáziumok Országos Szövetsége (GOSZ).
Miért van pogó a metálkoncerten? Corvinusos esszépályázat középiskolásoknak
Miért hordanak fekete ruhát a Dimmu Borgir-rajongók? Miért tarhálnak a punkok, és miért népszerű a Megasztár? Ha 2011-ben vagy 2012-ben érettségizel, és szívesen végeznél egy kis kutatómunkát a zene és a társadalom kapcsolatáról, jelentkezz a Budapesti Corvinus Egyetem esszépályázatára.
Fél évet kap Hoffmann Rózsa? Tagadja a leváltásáról szóló híreket az államtitkár
Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár szerint nincs valóságalapja a felmentéséről szóló híreknek.
Sportjogász váltja Kerpen Gábort az Oktatási Hivatal élén
Hétfő óta Princzinger Péter az Oktatási Hivatal elnöke. Bár a 36 éves jogász szakterülete a sportjog, oktatási ügyekben sem járatlan: 2000 és 2003 között igazgatóhelyettesként, majd ügyvezető igazgatóként az Educatio Kht.-t vezette, 2005 és 2006 között pedig az ELTE oktatási igazgatója volt. Ő az Oktatási Hivatal harmadik elnöke.
Nem kapták meg decemberi fizetésüket a tanárok, később kezdődik a tanítás
Az országosnál egy héttel később kezdődik januárban a tanítás a tiszabői általános iskolában – írta szerdai számában az Új Néplap, amely beszámolt arról is: egy levélben azt tudatták a szerkesztőséggel, hogy a faluban több hivatali és intézményi dolgozó nem kapta meg a január elején esedékes fizetését.
A világ egyik legfurcsább akadémiáját nyitották meg Olaszországban
Ritka kincsnek számít a csend, sokan nem is tudják, mit jelent a zajmentes élet - ezt tanítják az Olaszországban alapított Csendakadémián, mely rendkívüli maratonra készül.
Ezért szenved egyre több diáklány depressziótól
A koránérő fiatal lányok nagyobb valószínűséggel küzdenek mentális egészségügyi problémákkal kamaszéveik alatt - derült ki egy új tanulmányból.
Jövőre pályázhatnak az iskolák határon túli osztálykirándulásokra
Állami támogatással minden általános- és középiskolás eljuthat a határon túli magyarlakta területekre – erről még októberben döntött az Országgyűlés. A minisztériumok most a részleteken dolgoznak, pályázni várhatóan a jövő tanévtől lehet majd.
Rendkívüli tanítási szünetet rendeltek el a pilismaróti iskolában
A hét végéig rendkívüli tanítási szünet van a Komárom-Esztergom megyei Pilismarót általános iskolájában, mert a gázkazánok használatbavételi engedélyének hiánya miatt nem lehet fűteni az épületben.
Így fog kinézni a 2010/2011-es tanév második féléve
Hatnapos tavaszi szünet, több mint egy hónapos érettségi időszak és június 16-tól kezdődő nyári szünet: összegyűjtöttük a 2010/2011-es tanév második félévének legfontosabb dátumait.
Újabb fejcsere: már nem Kerpen Gábor az Oktatási Hivatal elnöke
Princzinger Péter jogász, ügyvéd váltja Kerpen Gábort az Oktatási Hivatal élén - tudta meg az MTI a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatási államtitkárságán hétfőn.
Ma éjfélkor lejár a határidő: most még módosíthatsz a sorrenden
A 2011 februárjában induló keresztféléves szakokra jelentkezők új képzést már nem jelölhetnek meg, az intézmények sorrendjén azonban ma éjfélig még változtathatnak.
"Érthetetlen, miért szüntetik meg az előrehozott érettségit"
Szakmai szempontból időszerűnek tartja új közoktatási törvény megalkotását a Történelemtanárok Egyletének elnöke, azt azonban nem érti, miért kellene minden általános iskolás számára ingyenessé tenni a tankönyveket, és megszüntetni az előrehozott érettségi lehetőségét.
Meglepő összefüggés: miért kerülnek bajba az általános iskolások?
A lógós diákok gyakrabban fogyasztanak alkoholt, mint azok a tanulók, akik soha nem hiányoznak igazolatlanul az órákról. A furcsa összefüggésre liverpooli kutatók hívták fel a figyelmet, akik szerint az iskolakerülés hatással lehet a tizenévesek szexuális életére is.
Nem éri meg újraindítani a falusi iskolákat? Mire elég 300 millió forint?
Újraindítaná a kistelepülések bezárt iskoláit az oktatási államtitkárság, összesen háromszáz millió forintra pályázhatnak az önkormányzatok - a legtöbb Somogy megyei település azonban egyelőre nem gondolkodik az intézmények újranyitásán, a polgármesterek szerint az állami támogatása ugyanis nem fedezné az összes költséget.
Csalás a középiskolai felvételin: lefizették a tanárokat a brit szülők?
Két éve komoly iskolai botrány borzolja a kedélyeket Essexben: több szülő feljelentést tett a rendőrségen, állításuk szerint ugyanis számos diák megkapta tanárától az általános iskolások 11-Plus vizsgájának kérdéseit.
Műszaki és természettudományos pályázat középiskolásoknak
Pályázatot hirdet a TIT Kossuth Klub, a TIT Stúdió és az Uránia Ismeretterjesztő Alapítvány: a 10-18 éves diákok bármilyen természettudományi és műszaki témájú tervvel vagy alkotással pályázhatnak.
Hány szülőnek kell kérnie az iskola újranyitását?
Újranyitná a kormány a korábban bezárt kisiskolákat, Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár tájékoztatása szerint erre 300 millió forint áll rendelkezésre a költségvetésben - írta a Magyar Hírlap.
Titkolta betegségét: két hónapig tanított a tbc-s pedagógus
Több mint száz worcesteri diáknak és iskolai dolgozónak kell tbc-szűrésre mennie a téli szünet utolsó napjaiban, a Quinsigamond általános iskola egyik tanáráról ugyanis nemrég derült ki, hogy több mint két hónapja szenved tuberkulózisban. A pedagógus már október óta tudott fertőző betegségéről, de senkinek nem szólt, és minden nap bejárt dolgozni.