Magániskolába járatja a gyerekeit az új francia oktatási miniszter

Lemondásra szólítják fel.

  • Székács Linda

Alig néhány nappal a hivatalba lépése után lemondásra szólítják fel az új francia oktatási minisztert, Amélie Oudea-Casterát, amiért a francia közoktatás helyett magániskolába járatja a gyerekeit - írja az Euronews.

A korábban sport- és olimpiáért felelős Amélie Oudea-Castera január 11-én lépett hivatalba a mindössze 34 éves Gabriel Attal frissen megalakított kormányának oktatási minisztereként. Az új oktatási minisztert ezt követően pénteken az újságírók a gyerekei tanulmányairól kérdezték, melyre válaszul elmondta, hogy "csakúgy, mint több ezer családnak", nekik is elegük van abból, hogy az állami intézményben - ahová korábban járt az egyik fia - nem pótolják a rendszeresen elmaradó órákat, és más megoldást kerestek.

A válaszára reagálva a Liberation nevű francia lap közzétette, hogy az érintett állami intézményben nem küszködnek tanárhiánnyal, az iskolaváltás oka pedig valójában az volt, hogy az intézmény megtagadta a fia következő osztályba lépését. A vádakat az új oktatási miniszter tagadja.

Az Euronews szerint egyébként az oktatási miniszter gyerekei a katolikus Collége Stanislas nevű középiskolába jártak, ahol 2023-ban az akkori Oktatási Minisztérium homofóbia és szexizmus miatt vizsgálatot folytatott.

 

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.