Csak találgotások vannak arról, hogy hány pedagógus hiányzik a rendszerből, ugyanis a kormány szerint nincs tanárhiány, míg a Pedagógusok Szakszervezete húszezres nagyságrendről beszél. Mostantól a találgatás is nehezebb lesz, mert októbertől nem mérik, hogy hány állás van betöltetlenül.
A közoktatási intézmények statisztikai jelentésében októbertől nem mérik, hogy hány pedagógusi állás van betöltetlenül, és ezt az Oktatási Hivatal honlapján sem jelenítik már meg – tudta meg az RTL Híradó.
"A kormány ezzel a pedagógushiányt akarja eltakarni, és nemlétezővé tenni a problémát"
– nyilatkozta Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke az rtl.hu-nak. Felidézte, hogy áprilistól kezdve kisebb felmondáshullám tapasztalható a jogállásváltásról szóló, úgynevezett státusztörvény miatt. „A kormány nem akarja a valóságot tudni ebben a kérdéskörben, csak ködösíteni hajlandó” – tette hozzá.
Ezeket az eddig nyilvános adatokat a szakszervezetek is használták, hogy rájuk hivatkozva beszéljenek az oktatásban rejlő problémákról. 670-en jelentették be a felmondásukat július 1. és augusztus 1. között országszerte a PDSZ közérdekű adatigénylése szerint. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete augusztus első napjaiban kereste fel az ország hatvan tankerületét azzal a kérdéssel, hogy hányan jelezték a felmondásukat, és hány valósult meg azok közül a fentebb említett időszakban. A pontos listát arról, hogy melyik tankerületből hányan távoztak, itt találjátok.