Oktatási világszervezet igazgatójától kapott felszólító levelet Orbán Viktor, Maruzsa Zoltán és Pintér Sándor

A PDSZ szerint "Orbán Viktor miniszterelnök, Pintér Sándor és Gulyás Gergely miniszterek valószínűleg nem büszkélkednek azzal a levéllel, amelyet az Oktatási Világszervezet európai régiójának (ETUCE) igazgatójától kaptak."

  • Székács Linda

Levelet kapott Orbán Viktor, Pintér Sándor és Maruzsa Zoltán az European Trade Union Commitee for Education nevű oktatási világszervezet igazgatójától, Susan Flockentől - tudatta lapunkkal Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.

A 125 oktatási szervezetet és 51 ország több mint 11 millió pedagógusát képviselő világszervezet igazgatója szolidaritását fejezte ki a magyar szakszervezetekkel és felszólította a magyar kormányt, hogy tegyen meg mindent a pedagógus szakma támogatásáért, fordítson több közpénzt a minőségi oktatásra, a pedagógus szakemberek tisztességes fizetésére és munkakörülményeire, továbbá "szüntessen meg minden olyan akadályt, amely veszélyezteti a diákok minőségi oktatáshoz való jogának gyakorlását."

Az ETUCE kiáll a PSZ, a PDSZ, a TDDSZ és az FDSZ mellett, amikor a kormányhoz fordulnak, hogy lépjen kapcsolatba a szakszervezetekkel, és hozzon létre fenntartható és átlátható szociális párbeszédet, ezzel is demonstrálva a kormány hajlandóságát és készségét arra, hogy tartós bizalmi légkört és demokratikus konzultációs folyamatot teremtsen a szakszervezetekkel

- írja Susan Flocken.

 

Levelet kapott Orbán Viktor, Pintér Sándor és Gulyás Gergely az Oktatási Világszervezet, az Education International...

Posted by PDSZ - Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete on Tuesday, July 18, 2023

A világszervezet igazgatója azt is hozzátette, elfogadhatatlannak tartja, hogy a PDSZ-szel és a PSZ-szel folytatott tárgyalások után a magyar kormány mégis olyan oktatási reformot fogadott el, amely tovább rontja az oktatás helyzetét és még kevésbé vonzóvá teszi a tanári hivatást, tovább növelve ezzel tanárhiányt, holott Magyarország így is az a legmagasabb életkorú pedagóguslétszámmal és a legnagyobb tanárhiánnyal rendelkező ország az Európai Unióban.

 

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Minisztérium a csömöri iskolaigazgató kinevezéséről: Lannert Judit nem gondolta meg magát, a tankerület kommunikált félre

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium szerint Lannert Judit nem változtatta meg a csömöri iskola igazgatójának kinevezéséről szóló korábbi döntését. A tárca lapunknak azt írta, egyetlen miniszteri döntés született Bátovszky János megbízásáról, a félreértést pedig a Dunakeszi Tankerületi Központ hibás kommunikációja okozta. A minisztérium azt is elárulta, miért hosszabbították meg egy évvel az igazgató megbízását.